Spolupráce

5 typů lidí, se kterými se možná potkáte v jazykovém kurzu angličtiny

Právě teď se v jazykových školách rozjíždí nové pololetí kurzů jazyků. Angličtina tradičně mezi jazyky vede, takže se dneska podíváme trochu odlehčeně na to, jak to v takových kurzech angličtiny funguje. Možná jste se už do jednoho takového kurzu přihlásili, takže to nejdůležitější máte za sebou.

Přichází další důležitý krok – seznámení se se spolužáky a lektorem. Na jazykových kurzech angličtiny pro veřejnost se vždy schází pestrá společnost – jazyky jsou zajímavé pro všechny. Pojďme se trochu blíže podívat na různě typy lidí, jejich motivace a studijní styly. Třeba se v některém z nich poznáte i vy!

Paní Colombová

Jméno tohoto studenta je sice od začátku kurzu na seznamu platících studentů, avšak v reálné výuce ho nikdo nikdy neviděl. První měsíce se jeho jméno každý týden vyvolává, avšak postupně to lektor po neúspěšných pokusech vzdá a stane se z něho až mýtická postava. Co je ten člověk zač? A existuje vůbec?

Mary Sue

Tento typ studenta je do všech lekcí perfektně připraven. Nové učivo bezezbytku ihned pochopí a rovnou perfektně používá. Anglicky mluví skoro na úrovni rodilého mluvčího, i když navštěvuje kurz pro mírně pokročilé. Panuje proto všeobecné podezření, že se do kurzu angličtiny zapsal jen proto, aby se ostatním mohl smát.

Absolvent jazykové školy života

Zapsal se do kurzu angličtiny pro pokročilé na základě toho, že byl loni na pětidenním výletě v Londýně a objednal si fish and chips. Složitější gramatiku nezvládá, ale vlastně ji podle jeho slov ani nepotřebuje. Zato rád vypráví o tom, jak málem potkal královnu. Prosazuje tezi, že jazyk se musí zažívat, a nevynechá příležitost vyprávět historky z cestování všem spolužákům.

Polyglot

Polyglot už umí francouzsky, německy i španělsky, ale té angličtině se dlouho bránil, tak se rozhodl do toho jít až na stará kolena. Výklad v kurzu angličtiny tak přerušuje výkřiky „Tak to určitě pochází z francouzštiny!“, „Jasně, stejný čas je i ve španělštině.“ Často se mu jazyky pletou dohromady, ale jemu to připadá roztomilé.

Srdcař

Tento student se do kurzu přihlásil proto, protože zkrátka „miluje tamní kulturu“. Každý rok jezdí několikrát do Británie a v kurzu vede s ostatními spory, jestli se do čaj nalévá do mléka, nebo mléko do čaje. Moc do kurzu nechodí, ale těší se mezi ostatními velké oblibě, protože do lekcí nosí tradiční britské pochutiny.

Tak co? Chodí s vámi do kurzu angličtiny Srdcař, Polyglot nebo Mary Sue? Nebo jste se snad v některém z typů poznali sami? Berte tento článek s nadsázkou – myslíme si, že každý, kdo se rozhodl učit se jazyk, si zaslouží náš obdiv! Investice do vzdělání je totiž ta nejlepší.

Pokud byste se chtěli na něco zeptat, přihlásit se do kurzu v novém pololetí, nebo se potřebovali zařadit do správné úrovně, napište nebo zavolejte do Jazykové školy PELICAN, kde vám rádi poradí, jak na to!

Zdroj náhledových obrázků: Jazyková škola PELICAN

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button