Spolupráce

Aktivní a hravě strávený čas venku: Vyzkoušejte tyto venkovní hry, které vás nadchnou

V konkurenci televize, internetu a počítačových her se mohou venkovní aktivity znát nutné a nezáživné. Ve skutečnosti ale mohou správně zvolené venkovní hry nabízet úžasnou možnost, jak aktivně a hravě trávit čas na čerstvém vzduchu, užít si kopec zábavy a pořádně se protáhnout. Zkuste například zábavný discgolf, pétanque nebo croquet, které představují ideální způsob, jak využít hezké počasí a spojit procházku se zábavnou aktivitou.

Discgolf

Discgolf je hra, která spojuje koncept tradičního golfu s nenucenou zábavou při házení frisbee. Cíl je jednoduchý – hráči se snaží projít přes všech „jamky“ na hřišti s co nejmenším počtem hodů. Místo golfových holí a míčků používají hráči frisbee disky a namísto „jamek“ najdete na hřišti kovové koše se zavěšenými řetězy. Výhodou je, že hřiště se často nachází v malebné krajině, a během procházky si můžete zasoutěžit třeba o to, kdo na závěr zaplatí kávu.

Pétanque

Pétanque pochází z jižní Francie a je to hra, která je uvolněná, ale přitom sofistikovaná. Hraje se na štěrkovém nebo písečném povrchu a v průběhu hry házíte kovové koule s cílem dostat je co nejblíže k menší dřevěné cílové kuličce. Pétanque procvičí vaši rovnováhu a přesnost, ale vyplatí se myslet také na strategii, protože hráči mohou házet koule tak, aby odrazily koule soupeře, nebo strategicky umístit své vlastní koule takovým způsobem, aby jiný hráč vyhrát nemohl.

Croquet

Croquet nebo také kroket je hrou, jejíž kořeny sahají až do Anglie 19. století. Jedná se proto o typicky britskou záležitost, která prověří vaši zručnost i přesnou mušku. Hráči hrají na upraveném trávníku a pomocí paliček trefují dřevěné koule do řady obručí s cílem dokončit hřiště na co nejmenší počet úderů. Skuteční přeborníci v kroketu si umí své tahy naplánovat dopředu, aby nakonec ladně zvítězili.

Díky těmto hrám se můžete snadno motivovat k pobytu venku a užít si čas strávený na čerstvém vzduchu.

Zdroj náhledové fotografie: Pixabay.com

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button