Spolupráce

Proč si zasklít balkón nebo lodžii

Máte balkón nebo lodžii a uvažujete o zasklení? Rozhodně je to výhodná investice, která není ani nějak moc drahá. A kromě toho, že zasklením balkónu trvale vzroste hodnota vašeho bytu, získáte spoustu dalších praktických výhod. Pojďme se podívat na 5 konkrétních výhod, které vám zasklení balkónu nebo lodžie okamžitě přinese:

  • Obyvatelný prostor navíc. Zasklením získáte na balkóně další místo, kde můžete trávit čas. Rozšíříte si obytnou plochu bytu a balkón si můžete vybavit tak, že z něj vytvoříte klidné a útulné místo třeba pro odpočinek a relaxaci.
  • Pěstování rostlin. Na zaskleném balkóně můžete efektivněji pěstovat nejrůznější rostliny, zeleninu, květiny i cokoliv jiného. Mohou tam být od jara do podzimu.
  • Zlepší se tepelně izolační vlastnosti bytu. Díky zasklení ušetříte i za energii na vytápění. Jednoduše se zlepší tepelně izolační, ale i zvukově izolační vlastnosti vašeho bytu resp. místnosti, ke které balkón přiléhá.
  • Ochrana proti zlodějům. Zasklení balkónu či lodžie je dalším prvkem, který může odradit případné zloděje, aby si vybrali zrovna váš byt. Obzvláště se budete cítit lépe, máte-li byt v nižších poschodích domu.
  • Ochrana balkónu před povětrnostními vlivy. Zasklení ochrání prostor balkónu před větrem, deštěm i sněhem. V létě může být balkón otevřený, zasklení jednoduše přesunete k jedné straně.

Jaký je postup zasklení balkónu

Samotné zasklení balkónu nebo lodžie je celkem jednoduché a překvapivě rychlé. Jako první k vám přijde technik, se kterým si domluvíte všechny technické věci, jako například to, jaký typ zasklení chcete, jaký je vhodný (rámové, bezrámové) a podívá se na stav balkónu a zábradlí.

73947178 – apartment building with glazed balconies

Technik balkón zaměří a dohodne s vámi termín realizace. Samotná realizace zasklení balkónu pak obvykle trvá jediný den. Navíc nezůstává žádný odpad, realizátorská firma vše uklidí a vy můžete zasklený balkón hned následující den začít naplno využívat.

Tip: Pokud Vás zajímá cena zasklení, podívejte se na ceník zasklení balkónu či lodžie.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button