Spolupráce

Realitní divize Rusňáka na trhu s nemovitostmi

Patrik Tuza, který se svým týmem buduje realitní divizi investiční skupiny DRFG, má za sebou zajímavý rok. Do nemovitostního portfolia přibyly například kromě polikliniky ve Vyškově také 4 domy v srdci Českých Budějovic, další velké obchodní centrum je před podpisem smlouvy.

Vedle prodejen JYSK, retail parků a například polikliniky ve Vyškově se Tuzova divize soustředí na obchodní centra. V Brně tak DRFG vlastní Nový Tuzex a zanedlouho přibude také obchodní centrum Futurum, kde je nyní jedná o finální kupní ceně.

DRFG má vysoké ambice a svou pozornost směřuje k průmyslově-technologickému developmentu a office parkům. Zajímají se také oblast logistiky. Díky bohatým zkušenostem a referencím má DRFG dobrou budoucnost, která nepředstavuje žádné letadlo, ale stabilní zázemí a příležitost pro další investory.

DRFG Real Estate se zajímá o retailové parky a logistické areály

„V souvislosti s růstem e-shoppingu roste i potřeba logistiky, skladování a dopravy, takže se určitě díváme i tímto směrem.“ prozradil Tuza. Jeho tým právě jedná o odkoupení tří velkých logistických areálů v západních a středních Čechách.

DRFG Real Estate ve svém nemovitostním fondu spravuje portfolio s celkovou hodnotou vyšší než 2,2 miliardy korun. Tuza dodává, že zhruba další 2,5 miliardy korun plánuje Rusňákova skupina investovat příští rok.

Nemovitostní fond DRFG přinesl nejlepší výsledky na trhu

„Výnos našeho nemovitostního fondu přinesl nejlepší výsledky ze všech srovnatelných fondů na českém trhu. Věřím, že zhodnocení ve výši 5,04 % ocenili všichni naši investoři.“ popisuje dále. Realitní divize nyní nově spolupracuje s etablovanou společností OKIN Facility, která spravuje portfolio velkým hráčům na trhu realit. Nově také založila skupinu Czech Private Capital, kde spolupracují s investiční skupinou Natland. Od spojení si slibují především posílení kapitálu.

Pro obchodní centrum v portfoliu DRFG připravuje plán dalšího rozvoje

Obchodní centra, která jsou zařazena v nemovitostním fondu, čekají s novým majitelem investice do dalšího rozvoje. „Prošli jsme řadu analýz a máme jasný plán, jak by rozvoj center v portfoliu měl do budoucna probíhat. Rozhodně je neplánujeme jen koupit a nechat v současném stavu, to by se nám vymstilo. Naše přidaná hodnota právě souvisí s aktivní péči o naše nemovitosti tak, aby našim investorům přinášely zajímavé zhodnocení. Naše strategie by se dala shrnout slovy: dobře nakoupit a strategicky se starat.“ prozrazuje další plány Tuza.

Sezóna 2021/2022 v multifunkční hale Za Lužánkami

Na výstavbě nové hokejové haly Za Lužánkami se aktivně pracuje. Navrhovaný koncept haly je ideální nejen pro hokej, ale i pro další sporty. Město aktuálně řeší situaci kolem pozemků. Vypracována je také dopadová studie na město a region, podle které se budou práce dále rozvíjet.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button