Spolupráce

5 tipů jak vyzrát na malou koupelnu

Standardní velikost koupelny se pohybuje kolem 16 metrů čtverečních. Mnoho domácností si o takovém prostoru může ale nechat jen zdát. Zařídit komfortní a zároveň funkční koupelnu v malém prostoru vyžaduje precizní plánování a dodržení několika důležitých pravidel. Pomůže chytrý sprchový kout i důmyslné odkládací prostory.

Světlé barvy jsou základ

Pokud máte možnost, aby do koupelny proniklo denní světlo, máte vyhráno. Malý prostor by měl působit vzdušně a je dobré jej co nejvíce prosvětlit. Pomohou i velké zrcadlové plochy, světlé obkladačky a podlaha. Horizontální použití obkladů prostor opticky rozšiřuje, vertikální pokládka zase opticky zvýší plot. 

Vanu dejte pryč, využijte chytrý sprchový kout

Kout může mít praktické sprchové dveře, například jako ze série Luren, kde je systém otvírání jednoduše dovnitř i ven. Podle toho, jaký model zvolíte, můžete provést montáž přímo na dlažbu, či na sprchovou vaničku, nebo se rozhodnout až na místě. 

Zkuste atypické produkty

Útulná a zároveň také funkční koupelna by měla být základem každého domova. Když už si nebudete vědět rady, jak klasický nábytek napasovat do vaší malé koupelny, nezbývá než zvolit nábytek na míru. Pečlivě si zakreslete všechny rozměry koupelny: výšku a šířku stěn, rozměry dveří, případných výklenků oken.

Promyslete chytré úložné prostory 

V koupelně potřebujete prakticky uložit mnoho drobností. Prostředky na úklid, ručníků, kosmetiky a dalších maličkostí. V malé koupelně se musíte dát pozor na to, aby byly prakticky uloženy na dostupných místech, ale zároveň nechávali dojem čistého a vzdušného prostoru koupelny. Skvěle pomůže uzavíratelná polička pod hlavním zrcadlem, případně různé závěsné stojany na ručníky či pověšení županů. V malé koupelně platí více než jinde, že bychom zde měli dodržovat pořádek a na očích nechat jen ty opravdu nejpoužívanější věci – mýdlo na ruce, holící strojek. Vše ostatní schovejte do skříněk.

Pračku dejte jinam

Obvykle bývá nejpraktičtější a nejjednodušší variantou umístit pračku v koupelně. Pračka ale potřebuje jen přívod vody a odpad, takže pokud to například prostor kuchyně dovoluje, klidně ji umístěte tam. Pokud musí být opravdu v koupelně, vyberte takovou, která potřebuje co nejmíň prostoru. Ta s horním plněním bývá ve většině případů menší a v době mezi praním může místo posloužit jako odkládací prostor. Nad pračkou s bočním plněním jde zase umístit speciální umyvadlo s odkládací plochou. 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button