Spolupráce

Čtyři tipy, co vidět a navštívit v Hukvaldech

Česká republika v sobě skrývá celou řadu krás, proč tedy neustále jezdit do zahraničí, když je tu kolem nás toho tolik krásného? Například obec Hukvaldy se řadí k pokladům České republiky. Je to krásná obec rozprostírající se v okrese Frýdek-Místek. Aktuálně zde žije kolem dvou tisíc obyvatel. Málokdo ví, že jsou Hukvaldy poslední obcí čistě lašskou na valašsko-lašském rozhraní. O krajině kolem Hukvald lze také říct, že je předhůřím Beskyd a nejzápadnější částí Karpat.

V současné době se do Hukvald jezdí hlavně za turistickými atrakcemi. I když se obec rozkládá jen na dvou tisících hektarů, je to místo, kde se rozhodně nebudete nudit. Vybrali jsme konkrétně čtyři tipy na místa, která vidět v Hukvaldech a která rozhodně navštívit.

Obora Hukvaldy

V Hukvaldech se rozprostírá krásná obora, která leží těsně pod zdejším hradem. Pokud se na zříceninu hradu chcete dostat, musíte touto oborou projít. Je to však zážitek. Najdete zde například sochu lišky Bystroušky, která je s tímto krajem úzce spojována. V současné době je v oboře už třetí socha této pohádkové postavy, předchozí dvě sochy totiž byly ukradeny.

Hrad Hukvaldy

Jak jsme zmínili, oborou budete procházet, pokud se budete chtít dostat na zdejší hrad Hukvaldy, lépe řečeno na zříceninu hradu Hukvaldy. Dříve nádherný hrad se rozprostíral po celém hřebeni Hradního kopce, kdysi se jednalo o jeden z největších moravských hradů. Dnes je to jedna z největších hradních zřícenin na Moravě.

Tropic Hukvaldy

Za exotikou se můžete vydat do Tropic Hukvaldy, kde je možné zhlédnout exotické rostliny a zvířata. U vytržení budou nejen děti, kteří se mohou třeba poprvé setkat s mluvícími papoušky, ale také dospělí.

Rodný dům Leoše Janáčka

S Hukvaldy se nedomyslitelně pojí i Leoš Janáček, který se narodil v budově bývalé školy. Jedná se o jednoho z nejvýznamnějších hukvaldských rodáků, který byl zároveň géniem české hudby a hudebním skladatelem. Jeho rodný dům je nyní k vidění, proto si to nenechejte ujít, až v Hukvaldech budete.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button