Spolupráce

Vyzkoušejte kreativní a neotřelou zábavu. Malování podle čísel z vás udělá mistra palety

Celosvětová pandemie nás zasáhla všechny bez výjimky. Každého trochu jinak, ale pro každého to znamenalo omezení běžných aktivit, zrušení setkávání s přáteli, cestování i všech dalších koníčků, které máme rádi a které nám dělají radost. Většina z nás musela a stále musí trávit většinu času doma, kde jsou možnosti zábavy a nějakého kvalitního vyžití omezené. Pokud už vás nebaví koukat celý den na seriály a vaše knihovna už je přečtená i pozpátku, pak vás jistě zaujme nápad, jak svůj čas využít kreativně, hodnotně a zábavně.

Přesně to nabízí malování podle čísel. Možná si nyní říkáte, že vy rozhodně malovat neumíte, nemáte žádné umělecké sklony a vaše schopnosti ustrnuly na úrovni dítěte z první třídy. Nenechte se ale zmást, k tomuto malování nepotřebujete talent ani schopnosti, stačí vám chuť, čas a nadšení – a všechno ostatní už půjde samo. Můžete si tak snadno vytvořit dekorace do vašeho bytu, nebo originální dárek pro vaše blízké. Tak s chutí do toho!

Prohloubení vztahu s vašimi blízkými

Během času doma může být náročné vždy spolu vycházet, ubránit se ponorkové nemoci a zvládat každodenní situace bez hádek. Rodinné pohodě ale vždycky prospěje nějaká zajímavá aktivita, při které se tvoří něco společného. A přesně to vybarvování podle čísel může nabídnout. Je to aktivita pro malé a velké, při které se může zapojit úplně každý, bez ohledu na věk nebo schopnosti. Není snad lepší rodinné aktivity na upršená a líná odpoledne. Zkuste ji i vy!

Dekorace podle vašeho gusta

Minimalismus je trendy i v domácích dekoracích. Koho by ale po měsících doma už nenudily prázdné bílé stěny? Co takhle si je trochu vylepšit? A to tak, že si je vyzdobíte vlastními uměleckými díly. Můžete si vytvořit obrazy podle slavných předloh, které potom mohou zdobit váš obývací pokoj, ložnici nebo dětský pokoj. A až se hosté budou ptát, kde jste tak krásný obraz sehnali, můžete hrdě prohlásit, že je to vaše vlastní dílo. Díky široké nabídce motivů pro malování podle barev si můžete vybrat skutečně to, co k vám domů zapadne a bude to ladit s vaším stylem i barvami vašeho interiéru.

Dokonalý dárek

I když si během pandemie nemůžeme dovolit pořádat honosné narozeninové party nebo svatební hostiny se stovkami hostů, neznamená to, že nemůžete někoho blízkého v jeho významný den obdarovat dárkem, který jej skutečně zahřeje u srdce. A víte, jaký dárek to je? Přeci ten, který vyrobíte sami a vložíte do něj kus své práce a svého času. Neriskujte, že se netrefíte do vkusu – ne každý unosí ručně vyrobenou šálu, ale hezký a vkusný obraz udělá radost každému. Musíte se jen připravit na to, že vám nikdo nebude chtít věřit, že jste jej opravdu malovali vy. Pak už jim jen můžete doporučit, aby sami vyzkoušeli malování podle čísel a jistě vám dají za pravdu, že z toho skutečně může vzniknout takové umělecké dílo.

Zbavte se stresu a naučte se efektivně odpočívat

Malování podle čísel je perfektní aktivita pro zmírněné napětí a starostí. A to teď všichni potřebujeme jako sůl. Podle výzkumů je veliké množství lidí ze současné situace nesmírně vyčerpáno a frustrováno a jen velmi obtížně nacházejí klid a životní rovnováhu. A to se může podepsat i na vašem zdravotním stavu. Přitom stačí tak málo – najít si uklidňující aktivitu, která vám pomůže zapomenout na všechny potíže a najít si během dne chvíli času pro sebe a své zájmy. Vědecké studie naznačují, že kreativní činnosti jako je malování, kreslení a barvení pomáhají snižovat stres a zvyšují kreativitu a zlepšují náladu.

Snadnější to být nemůže

Nebojte se toho, že se jedná o malování. Ani pokud nevěříte ve své umělecké schopnosti a máte pocit, že štětec vám do ruky vůbec nepatří, není důvod, proč byste této aktivitě neměli dát šanci. Malování podle čísel pro děti i pro dospělé je zábava, která se hodí skutečně pro každého. Je to totiž celé vlastně velmi jednoduché a až pochopíte, jak celý systém funguje, bude vám jasné, jak je možné, že i z vás může být přes noc Picasso nebo Michelangelo.

Každá sada, kterou si zakoupíte, obsahuje již vše potřebné k dokončení obrazu. V balíčku najdete:

 • plátno s předtištěnými a očíslovanými plochami
 • barvy s odpovídajícím číslem
 • štětce
 • barevnou předlohu

Nemusíte doma tedy mít vůbec nic, snad jen starší oblečení pro případ, že by vám barva ukápla někam, kam nemá. Hodit se vám bude také kalíšek na vodu a případně hadřík, do kterého si můžete otírat štětce. Nachystejte si také stojan na plátno, nebo si na stůl rozložte igelit či vhodnou podložku, na kterou můžete plátno položit, aby se vám dobře pracovalo. Sami brzy vychytáte, jak vám to vyhovuje nejlépe.

V očíslovaných kelímcích jsou akrylové barvy. Ty odpovídají označeným plochám na plátně. Barvy nemusíte nijak míchat, jsou již připravené přesně v těch odstínech, které budete pro váš zvolený motiv potřebovat. Malujte vždy jednou barvou všechny plochy. Nebudete muset tak často vymývat štětce a ušetříte tím dost barvy.

Na větší plochy zvolte širší štětec, na menší plošky úzký štěteček, který vám umožní vykreslit i velmi drobné detaily. Po každém použití štětec řádně vymyjte, aby se vám barvy nemíchaly, nebo jste si neznečistily kelímky s barvou. Je úplně jedno, kterou barvou začnete. Držte se jí ale až do chvíle, kdy na plátně pokryjete všechny plochy se stejným číslem. Je to nejefektivnější postup, jak mít na konci nádherný výsledek. Ani pokud se spletete nebo vám ujede ruka, nemusíte zoufat. Barvu stačí nechat zaschnout a poté ji můžete překrýt novou vrstvou správného odstínu. Je to opravdu snadné a doslova neexistuje možnost, jak by se vám to mohlo nepovést.

Akrylové barvy není potřeba ředit vodou ani ředidlem. Jestliže vám ale přesto připadají moc husté, můžete štětec namočit do vody a pak teprve do barvy. Počítejte s tím, že vybarvování obrazu zabere klidně i několik odpolední. Je to aktivita, která vás ale bude bavit, a navíc budete moci sledovat, jak vám pomalu pod rukama roste nádherné umělecké dílo. Po použití kelímky s barvami vždy pečlivě zavírejte, aby barva nevyschla.

Posuňte vaši malbu na novou úroveň – namalujte si obraz podle vlastní fotografie

Možná už nejste v malování podle čísel žádní začátečníci a chtěli byste vyzkoušet něco nového, nesmírně zajímavého, a hlavně skutečně jedinečného? Nabízíme možnost vytvořit si obraz podle vlastní fotografie. Můžete tak na plátně zvěčnit třeba sebe a partnera nebo rodinnou fotografii. Vaší fantazii se skutečně meze nekladou. Pokud máte oblíbenou svatební fotografii, byla by přeci škoda, aby nezískala místo na stěně i ve formě nádherného akrylového obrazu. S námi se to může stát realitou. Malování podle čísel s rámem vám umožňuje vytvořit skutečně hotový obraz, který udělá radost vám i komukoliv jinému. Jak na to? Postup je snadný:

 • Najděte si svou oblíbenou fotografii, kterou byste chtěli přetvořit v obraz.
 • Vyberte si požadovanou velikost obrázku. Pokud si nevíte rady, můžete se na nás obrátit o pomoc.
 • Rozhodněte se, zda chcete plátno napnout do rámu.
 • Fotografii nahrajte do systému. Je důležité dbát na to, aby bylo co nekvalitnější a měla dostatečné rozměry. Dejte si opravdu záležet, jen z kvalitní fotky je možné vyrobit kvalitní obraz pro předlohu a jen tak bude vaše umělecké dílo perfektní.
 • Odešlete objednávku.

Můžete vybírat z široké nabídky různých rozměrů. Jedná se o 30×40, 40×40, 40×50, 40×60, 60×80, 80×80, 80×100 a 80×120 cm. Malý tip – ne vždy platí, že čím větší, tím lepší. Naopak, pokud je na obrázku například jen jeden člověk v detailu, je lepší zvolit spíše menší rozměry, kde obraz lépe vynikne. Velmi zajímavým nápadem může být například to, že každému členu domácnosti vytvoříte malý obrázek s jeho fotkou a ty pak společně pověsíte třeba do vstupní haly vašeho domu. Pokud však chcete namalovat fotografii se skupinou postav, zvolte rozměry větší, kde bude prostor, aby každá osoba dobře vynikla.

Jak vypadá vhodná fotografie? Je nutné dodržovat některé zásady, abyste z výsledku nebyli zklamaní. Pokud ale dodržíte následující doporučení, nemusíte se bát, že by se vám výsledek nelíbil. Fotografie musí být:

 • dobře zaostřená, aby byly rozeznatelné detaily
 • ve velké rozlišení, aby křivky nebyly zubaté
 • v dostatečné velikosti
 • v případě portrétu s dostatečně velkým obličejem
 • pozor si dávejte na stíny a světla. Pokud budou detaily ve stínu, nebude se je dát dobře namalovat a splynou s okolím.

Nemůžete se dočkat, až si objednáte svůj první balíček?

Dobrá volba, zaručeně nebudete litovat. Malování podle čísel levně je aktivita, která vám zajistí zábavu i rozvíjení vašich schopností. Je vhodná pro celou rodinu, včetně dětí, tak neváhejte a zkuste ji i vy!

Můžete volit různé obrazy a motivy dle věku a schopností členů vaší rodiny. Malé děti si nejlépe vyhrají s jednoduchými motivy zvířat nebo přírody, vy se můžete pustit do skutečných uměleckých děl. Nabídka je skutečně široká a bez potíží si v ní vyberete i vy. Možná budete muset rovnou koupit více motivů, protože se nebudete moct rozhodnout, který je hezčí! V nabídce najdete i umělecká díla od těch nejznámějších jmen – zkuste třeba napodobit umění Vinceta van Gogha, Pabla Picassa, Josefa Lady nebo Alfonse Muchy. Zaručujeme, že se zabavíte a u jednoho obrazu neskončíte.

Zdroj náhledového obrázku: pixabay.com

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button