Dům a zahradaKrása a módaRady a tipy

Vyrobte si svíčky s vůní citronely

Za okny zima, vy sedíte u příjemné knížky, zachumlaní v dece a za svitu svíčky. Nemusíte utrácet hodně peněz za svíčky v obchodech, vyrobte si nějakou také doma!

Svíčky nejen během zimy

Svíčky nemusíte využívat jen v zimě, ale například také v létě. Zde mají také svou praktickou funkci, mohou pomoci držet od vás dál komáry. Léto je příjemné období, můžete sedět dlouho venku, grilovat, povídat si s přáteli či si jen tak užívat toto úžasné počasí. Nemělo by to takřka žádnou chybu, kdyby se okolo vás neobjevovalo ono otravné bzučení.

Zase ti komáři! Vyhlédnou si chvilku, kdy se pořádně nesoustředíte a pak zaútočí a štípnou vás. Vás pak dané místo svědí, neustále si jej škrábete a večer je v nenávratnu. Svíčka, kterou si s námi vyrobíte, umí velmi dobře odehnat komáry a jiný nepříjemný hmyz, který vás v létě může trápit.

Co budete potřebovat:

  • Sklenice na zavařování
  • Předem připravené knoty
  • Horké lepidlo
  • Vosk
  • Esenciální olej citronela
  • Voskové pastelky (volitelné)

Jak postupovat:

Vezměte sklenice na zavařování nebo mason sklenice jakékoliv velikosti, podle vaší aktuální potřeby. Vezměte knot, dejte jej na dno každé sklenice a to s pomocí horkého lepidla (ideálně v tavné pistoli).

Jakmile máte knoty připraveny, zapněte troubu na tu nejnižší teplotu a uložte do ní všechny sklenice. Tento trik následně zajistí, že vosk ve sklenici se bude rovnoměrně ochlazovat a také se zabrání možným problémům, když do studené sklenice budete nalévat horký vosk.

Vosk dejte do mísy a dejte do vodní lázně. Nechejte zcela roztavit. Obvykle má podobu olivového oleje.

Nyní přidejte esenciální olej citronela. Můžete přidat podle vlastní fantazie, běžné jsou asi tři kapky.

Přidejte voskové pastelky. Pokud chcete svíčku barevnou, nyní přichází chvíle, kdy do vodní lázně přidáváte voskovou pastelku. Chcete-li svíčku pestrou, přidejte klidně dvě až tři pastelky. Po zaschnutí vosk bledne.

Jakmile máte směs takto roztavenou, vytáhněte sklenice z trouby a přidejte vosk. K udržení knotu použijte špejle či jakékoliv hůlky. Zabrání to kroucení knotu, bude krásně rovný. Nechejte sklenice chladnout a tuhnout.

Jakmile je svíčka ztuhlá, knot zkraťte podle potřeby.

Nyní už zbývá poslední krok, zapalte svíčku a užijte si místo bez otravných komárů!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button