Spolupráce

Výhody a nevýhody bydlení v bytě

Stěhování se patří k životu. Většinou se touží osamostatnit studenti, kteří začínají studovat vysokou školu v naprosto jiném městě, které je dost vzdálené od místa bydliště. Taky se však touží osamostatnit i zamilované páry, které tak většinou zkouší, jestli vůbec spolu dokážou žít. Nejdříve se k bydlení volí pronájem.

Bohužel ceny nájmů za poslední měsíce výrazně stouply, ale pokud nájemci pracují, většinou není problém nájmy platit.

Takové bydlení v bytě má však své výhody i nevýhody. Je jedno, jestli si pronajmete byt v Praze,Brně nebo v Ostravě, každý byt má své pro i proti – svůj rub i líc, jak se lidově říká. Pojďme si proto zmínit pár výhod a nevýhod, ať vás při bydlení v bytě nic nepřekvapí.

Jaké jsou nevýhody bydlení v bytě?

• sousedé

Nejdříve začněme nevýhodami. Hlavní nevýhodou můžou být sousedé, které si bohužel nevyberete. Mnohdy narazíte na hlučné sousedy, kteří nedodržují noční klid. Na druhou stranu můžete narazit na slušné sousedy, kteří jsou naopak velice tišší.

• nemůžete si pořídit velkého psa

Mnoho lidí touží po domácím mazlíčkovi, ale pokud máte drobný byt, je hloupé si do něj pořizovat velkého psa, který touží po velké zahradě, v níž se bude moct perfektně proběhnout. Malý byt znamená pořízení malého psa (nebo kočky či jiného podobného drobného mazlíčka).

• nájem

A samozřejmě je nevýhodné to, že musíte platit nájem, zatímco u svého domu byste po splacení hypotéky platili jenom nutné poplatky, které však nejsou tak vysoké jako nájem samotný.

Jaké jsou výhody bydlení v bytě?

• nic moc k uklízení

Nyní přistupme k výhodám bydlení v bytě. Tou hlavní výhodou je to, že není co uklízet. Uklízení máte skutečně hned hotové, což je výhodou hlavně pro časově zaneprázdněné lidi nebo pro seniory, kteří by se o zahradu či o velký dům nemohli starat.

• méně nákladné zařizování

Pokud nesnášíte zdlouhavé zařizování, pak vám byt bude vyhovovat. Ten máte zařízený takřka ihned. Stačí do něj koupit jenom to potřebné a už nebude volného místečka.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button