Spolupráce

Výběr obuvi do terénu nepodceňujte

Rozhodli jste se poznávat krásy přírody v Česku i v zahraničí? Vzdáváte snahu po prvním výletě, protože vaše nohy na dlouhé túry nestačí a vy nemůžete druhý den chodit? Věřte, že vaše nohy zvládnou i dlouhé a náročné túry, pokud jim dodáte veškeré pohodlí a komfort. Nesprávným výběrem obuvi si nejen celý výlet znechutíte, ale také si zaděláváte na nepříjemné zdravotní potíže, včetně plísní, puchýřů nebo kuřích ok.

Jak správnou obuv vybrat?

Protože se stále více Čechů vydává na výlety a túry, ať už méně nebo více náročné, většina z nich jako první řeší, jak vybrat trekovou obuv. Na trhu existuje mnoho možností a záleží na několika faktorech, které jsou ve výběru rozhodující.

Kolik chcete investovat?

Pokud se rozhodnete zdolávat náročnější trasy v těžším terénu, investujte do kvalitní obuvi, která vám vydrží podstatně déle než „levná“ obuv z hypermarketů a zajistí vašim nohám naprosté pohodlí.

Jaké trasy budou vaším cílem

Outdoorová obuv je natolik všestranná, že ji využijete i při běžné procházce v lese. V takovém případě vám postačí nízké pohorky. Kotníkové boty jsou vhodné do náročnějšího terénu, kdy musí být noha stabilnější a zpevněná.

Výběr materiálu je důležitý

Vzdušné textilní pohorky jsou sice pohodlnější, ovšem na delší nebo náročnější výpravu je vhodnější obuv z kůže nebo ekokůže, které zabrání jakékoliv vlhkosti nebo chladu dostat se dovnitř.  Podrobněji nejen o materiálech se dočtete na eobuv.cz/jak-vybrat-trekove-boty. V průvodci se dozvíte jak správně vybrat ty pravé boty přesně pro vás, a pokud bude pro vás nějaký výraz neznámý, jeho význam si snadno najdete ve slovníčku materiálů a technologií, což vám výběr značně usnadní.

Tip na výlet pro začátečníky:

Pokud s túrami teprve začínáte, nepřeceňujte své síly a vyberte něco nenáročného. České Švýcarsko je plné přírodních skvostů. Pokud budete poblíž, vydejte se na procházku romantickým Kyjovským údolím podél říčky Křinice. Po cestě objevíte mnoho skalních útvarů, jeskyní, rozpadlých hrádků a mlýnů.

Tip na výlet pro náročné:

Asi jen málokdo nezná českou legendární „Mattonku“. Vydejte se po stopách zakladatele známé společnosti z Karových Varů do obce Kyselka, kde se vše odehrálo. Cesta vede kolem Skalky skřítků, zříceniny hradu Andělská Hora, Klínovce a mnoha dalších přírodních krás. Cestu zakončíte v muzeu minerálních vod a značky Mattoni.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button