Spolupráce

Jaro je tady. Ozdobte si venkovní parapety muškáty či jinými květinami

Také jste se celou zimu těšili, až budete moci zase zušlechťovat zahradu a okolí domu? Nezapomínejte ani na venkovní parapety. Jsou-li ozdobené, dokážou proměnit vzhled celého domu.

Možná jste do truhlíků umisťovali i podzimní dekorace v podobě vřesu a dýní a poté zimně laděné větvičky jehličnanů s blýskavými mašlemi. Právě na jaře ale přichází čas na nové dekorace plné barev.

Probuďte svůj dům květinami

Uvažujte třeba o květinách v truhlících a nevíte, jaké druhy zvolit? Zastavte se v zahradnictví, prohlédněte nabídku a nechte si poradit. Ptejte se po balkónových květinách a zjistěte také, které druhy můžete kombinovat v jednom truhlíku.

Oblíbená je převislá varianta rostlin, která dokáže vytvořit vodopád květů. Máte rádi klasiku? Vsaďte na červené muškáty, které rozzáří okna i balkon. Při výběru se ale řiďte třeba i barvou fasády či stylem domu. Sytě barevné fasádě budou slušet spíše květy světlejších barev.

Vybrali jste si v zahradnictví mix rostlin v květináčích a nechce se vám je přesazovat? Nemusíte. Stačí jen najít dostatečně široký truhlík, do kterého květiny naskládáte v jejich původních obalech. Možná bude potřeba je podložit, aby byly v truhlíku dostatečně vidět. S tím pomůže třeba kousek dřevěné laťky nebo polystyrenu. Nezapomeňte každý květináč opatřit ještě podmiskou.

Vyberte toho správného výrobce parapetů

Jsou vaše parapety ve špatném stavu? Aby vynikla pečlivá výzdoba oken, je třeba se nejprve zaměřit na jejich vzhled a kvalitu. Vyboulené, odchlíplé a oprýskané parapety nezvládne zachránit ani ta nejlepší výzdoba. Pokud je tedy potřebujete vyměnit, zjistěte, z čeho můžete vybírat.

Například specializovaná firma Blachotrapez nabízí kvalitní venkovní parapety z oceli v různých délkách a šířkách. Můžete vybrat i tloušťku plechu a samozřejmě barvu. Vše záleží na vašich potřebách a preferencích. Spolehněte se na dlouhou životnost a vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Kvalitní stav venkovních parapetů je zásadní

Zjistěte, v jakém stavu jsou po zimě vaše parapety a zaměřte se nejprve na jejich opravu či výměnu. Poté už se můžete těšit na nákup truhlíkových květin a dalších dekorací.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button