DárkyZdraví

Víte, že šungit je kámen zdraví

Víte, co je šungit? Je to více než dvě miliardy stará polyminerální uhlíková hornina. Její naleziště se nachází v severozápadním Rusku, v oblasti Karélie.

Čím je tento kámen zvláštní

Připisují se mu schopnosti pohlcovat vše špatné kolem nás a současně prý umí soustřeďovat, zmnožovat a obnovovat vše dobré a užitečné. A to vše nejen v lidském těle, ale i v jeho okolí.

Vědeckými výzkumy byly prokázány některé jeho vlastnosti. Je to nejen léčivý kámen, ale také zmírňuje patogenní vlivy (televize, počítač) a je považován za kámen pro úpravu vody.

Vliv na vodu:

  • pohlcuje elektromagnetické záření
  • má dezinfekční účinky
  • čistí vodu od velkého množství organických příměsí
  • ničí některé druhy bakterií, mikroorganismů a streptokoků
  • obohacuje vodu o řadu stopových prvků

Šungitová pyramida

Tento malý doplněk se doporučuje umístit do kanceláří a pracovišť s velkým množstvím počítačové techniky. Pro neutralizaci nepříznivého záření vycházejícího od počítače a dalších přístrojů je vhodné umístit pyramidu co nejblíže zdroji.

Šungitové masážní koule

Otáčení několika koulí v rukou má řadu blahodárných účinků na lidský organismus. Mladým lidem zbystřuje mysl a posiluje ruce. Starším pomáhá zbavit se pocitu znecitlivění rukou, pozitivně působí proti podrážděnosti a únavě.

Díky těmto cvikům dochází ke zlepšení krevního oběhu, odstranění třesu rukou, zlepšení pohyblivosti kloubů, sladí se pravá a levá mozková hemisféra. Ideální jsou při meditaci a relaxaci.

Masáž pozitivně posiluje vazbu, která existuje mezi dlaněmi a centrální nervovou soustavou. Na prstech i dlaních jsou body, které mají přímou souvislost s vnitřními orgány, které tak mohou pozitivně ovlivnit.

Šungitová drť

V této formě může šungit sloužit jako filtr vody. Také ji lze použít jako masážní přípravek (chůze naboso stimuluje reflexní body umístěné na chodidlech).

Šungitová voda

Díky svým léčebným vlastnostem pomáhá při léčbě různých onemocnění (alergie, kožní problémy, kloubní potíže, nemoci látkové výměny).

  • Pití vody má pozitivní účinky při gastritidě, nachlazení, žlučníkových a ledvinových kamenech, artritidě. Pomáhá při obnově imunity a energie při syndromu chronické únavy. Díky pravidelnému pití dochází ke zvyšování pružnosti pokožky a tím pádem i zmírňování procesu stárnutí.
  • Obklady jsou vhodné při proleženinách, na lupenku a atopický ekzém či na špatně se hojící rány. Pomáhají zmírnit popáleninové bolesti.
  • Lze ji použít na kloktání a výplachy úst při parodontóze a nosu při rýmě.
  • Oplachování vlasů zpevňuje kořínky, pomáhá proti vypadávání a dodá vlasům lesk a hebkost.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button