Rady a tipy

Víte, proč si Chorvatsko získalo srdce českých turistů?

Plánujete letní dovolenou s rodinou, přáteli či jen romanticky ve dvou? Chorvatsko je ideální zemí pro trávení jakékoliv dovolené. Ať už si potřebujete odpočinout či vás více láká adrenalinová dovolená nebo toužíte vyrazit za historickými památkami a kulturou, dovolená v Chorvatsku vás rozhodně nezklame. Nejen z tohoto důvodu je právě Chorvatsko 18. nejvíce navštěvovanou zemí. Ročně navštíví Chorvatsko neuvěřitelných 13 milionů turistů. Chorvatsko mají nejvíce v oblibě Němci, Slovinci a Rakušani. Češi jsou sice na čtvrtém místě, ovšem pro Čechy i Slováky je Chorvatsko zemí číslo 1 a to hned z několika důvodů.

Dovolená v Chovatsku se vyplatí

Kromě toho, že je pro Čechy nejlevnější dovolená v Chorvatsku výhodná finančně a nemusí nikam dlouho složitě cestovat – do Chorvatska dojedete pohodlně vlastním automobilem – Chorvati jsou milí a usměvaví lidé, kteří vidí rádi každého turistu.

Není neobvyklé, že v Chorvatsku narazíte na české policisty, naladíte české rádio či koupíte české noviny.

Největší turistická lákadla

Asi nejznámějším turistickým lákadlem jsou Plitvická jezera, která jsou známá především díky filmu „Poklad na Stříbrném jezeře“ a jsou zapsána v seznamu světového dědictví UNESCO.

Oblíbenou destinací je poloostrov Istrie, který je známý jednou z nejslavnějších světových památek. V istrijském městě Pula se nachází antický amfiteátr, který je cílem mnoha turistů.

Nedaleko Splitu vás uchvátí svou atmosférou městečko Trogir, kde se doslova zastavil čas. Celé městečko, jehož středověké budovy jsou postavené na zbytku antických ruin, je zapsané ve světovém kulturním dědictví UNESCO.

Za zmínku jistě také stojí hlavní město Chorvatska – Záhřeb, které je nejen plné různých památek, ale také střediském kulturního vyžití.

Ve zemi je osm rozlehlých národních parků.

Ráj pro jachtaře a potápěče

Počasí v Chorvatsku je příjemné a přeje mnoha vodním sportům. Některá místa v Chorvatsku jsou rájem pro jachtaře, kterým jsou přizpůsobeny některé přístavy a jiné pro milovníky potápění. Oblíbeným místem k potápění je ostrov Male Srakane, kde je i vrak lodi Baron Gautsch.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button