Dům a zahradaRady a tipyZdraví

Už žádné vyhozené jídlo!

Typická situace – vyhazování jídla

Možná se vám už někdy stalo, že jste vymývali lednici, a jak jste tak vykládali chlazené zásoby, ukázalo se, že pár kousků už je prošlých a rozhodli jste se neriskovat jejich konzumaci. Skončily v koši. Takový osud může potkat i pečivo, na němž začala kvést plíseň nebo ovoce, do kterého se pustila hniloba.

Když má někdo doma zásoby potravin, a taková situace podle průzkumů není úplně neobvyklá, člověk sem tam zapomene, co si to před pár dny koupil.V případě, že k vyhazování dochází pravidelně a ke všemu často, bylo by na místě zamyslet se nad tím, co a v jakém množství si k snědku pořizujeme.

Jak tomu zabránit?

O zamezení plýtvání potravinami se může postarat chytrá aplikace „foodee“ spolu se speciálním skenerem a digitálními váhami. Funguje to takto: přijdete domu z nákupu, než je uskladníte, chopíte se skeneru a „odpípáte“ si na každé položce, u níž je to možné, datum spotřeby. Aplikace vám pak bude hlídat, kdy co prochází, a aby toho nebylo málo, jakmile se bude blížit datum expirace nějaké potraviny, navrhne vám, co si z ní můžete přichystat.

Chytrá digitální váha vám nejen leccos zváží, ale dokonce vám poradí, jak zvolený pokrm připravit. S těmito pomocníky budete mít dokonalý přehled o svých potravinových zásobách a budete-li chtít, aplikace vás bude informovat i o tom, co je potřeba dokoupit.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button