Zdraví

Správná jídla pro rychlejší růst vašich svalů

Správná strava zkrátka dělá zázraky – a to nejenom na naší postavě, ale také v naší mysli. Vhodné jídlo je základ a ten, kdo ho má svém jídelníčku na prvním místě má zpola vyhráno. Zdravé jídlo, pohyb a dobrá nálada jsou ruku v ruce – nějaká ta svalovina je pak příjemnou odměnou za dodržování režimu. Po některých jídlech ji ale tělo nabírá lépe, věděli jste to? Máme pro vás top 5 potravin, které byste rozhodně neměli vynechávat, chcete-li zvýšit svou svalovou hmotu… ba naopak!

Ústřice

Ústřice obsahují mnoho minerálních látek a různé důležité prvky pro růst vaší svalové hmoty. Mimo toho jsou ale také skvělé afrodiziakum – proto se doporučují na romantických schůzkách. Dopřejte si je třeba s citrónovou šťávou, jsou výborné!

Vajíčka

Vajíčka jsou bohatá na vitamín D a pomáhají udržovat hormonální hladinu v naší krvi. Jedno vejce je proto ideální snídaní, jak pro sportovce tak pro ty, kteří si svou svalovou hmotu chtějí zachovat. Vsaďte na vajíčka, jsou výborná na všechny způsoby!

Vodní meloun

Meloun zlepšuje krevní oběh, má pozitivní vliv na srdce a pozor… i na vaše rostoucí svaly! Navíc je tato zelenina dobrá a lehká, takže takový melounový salát s balkánským sýrem je ideální svačinkou před budoucími sportovními výkony.

Med

Med je skvělý produkt pro posílení vaší imunity. Stačí jedla lžíce denně a brzy pocítíte příjemnou změnu – ať už si med dopřejte v salátu anebo s palačinkami.

Česnek

Česnek pomáhá snižovat stres a nepřímo tak vypomáhá k růstu vaší svaloviny. Navíc je skvělým bojovníkem proti zánětlivým nemocem a zároveň i chutnou potravinou do každého pokrmu!

 

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button