Rady a tipyZdraví

5 každodenních činností, které děláme špatně

Naše rutiny jsou obvykle pěkně nudné, že? Provádíme je automaticky a někdy i bez důvodně, aniž bychom se zamysleli nad tím, zda jsou pro naše tělo a mysl tím nejlepším řešením. Existují ale i jiné způsoby, jak k věcem přistupovat bez zbytečného stresu nebo újmy na našem zdraví. My jsme pro vás sestavili ty nejobvyklejší rutiny, kterými si ale většina z nás nevědomky zakládá na problémy. Ale nezoufejte – máme pro vás i alternativy vašich denních rutin, takže nebudete o svůj zvyk v žádném případě ochuzeni – jenom na něj zkusíte jít jinak a o něco málo zdravěji!

Používáme příliš mnoho mýdla

Stárnutím je naše pokožka čím dál tím více sušší – a nadměrným používáním mýdla tento proces ještě o něco zrychlíme. Mýdlo byste měli používat pouze na potřebných oblastech, jako jsou kožní záhyby, stýkající mýdlová voda bude na očištění zbytku těla bohatě stačit. Pokud si ale bez pořádné pěny svou sprchu nedovedete představit, vybírejte alespoň přírodní produkty – ty vám uškodí nejméně.

Pracujeme bez přestávek

Dnešní svět po nás požadujeme stále 100% produktivitu a nepřetržité pracovní výkony, přesto byste se ale měli z této stresující polohy během práce několikrát vymanit. Pokud tak neučiníte, nebudou vaše pracovní výkony o nic lepší ani kvalitnější… akorát se zahltíte stresem.

Přidáváme příliš mnoho oleje do těstovin

Olej v těstovinách sice zabrání jejich lepení, přesto bychom s ním ale měli být obezřetní. Příliš mnoho oleje dělá těstoviny zbytečně mastnými a my si tak nemůžeme vychutnat jejich pravou chuť. Věřte nám, stačí jedna lžička!

Sušení rukou papírovými osuškami

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik tun papírových osušek lidí ročně spotřebují? Přitom jako prostá alternativa mohou sloužit látkové ručníky anebo jednoduché zatřepání rukou. Buďme trochu šetrní k životnímu prostředí!

Dýchání hrudí

Soustřeďte se na dýchání pomocí vaší bránice – ne hrudníku! Je to důležité pro správné okysličení organizmu a fungování naší nervové soustavy. Navíc ten, kdo správně dýchá dokáže se dokáže lépe tělesně vypořádat s emocemi – a to je také velice podstatné!

 

 

 

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button