Zdraví

Příčiny škubání v očích a jak se jich zbavit

Cukání v očích je způsobeno záškuby očních svalů a většinou se jedná o krátkodobý jev z únavy. Někdy ale může tato nepříjemnost přetrvat… jaké jsou její příčiny a co s nimi udělat? Poradíme vám!

Příčina č.1: Stres

Řešení: V případě problémů se zrakem je škubání způsobené stresem poměrně obvyklé. Řešením je snad jen dostatečný odpočinek a pravidelný přísun spánku.

Příčina č.2: Podvýživa

Řešení: Nedostatečný přísun živin (hlavně hořčíku) může hrát u škubání v očích také podstatnou roli. Podvýživa není dobrá ze zdravotního hlediska ani z jiného – snažte se vést zdravý životní styl a konzumovat pestré potraviny a bude vám hned lépe. Záškuby bychom ale v tomto případě neměli brát na lehkou váhu, jsou jakýmsi varováním těla, že něco je špatně. Neignorujme varování našeho organizmu…

Příčina č.3: Alkohol

Řešení: Alkohol ve vašem těla dráždí nervová zakončení, pokud jste tedy náruživým milovníkem alkoholu a trápí vás oční záškuby, příčina je pak více než zřejmá. Zkuste jej na nějakou dobu omezit a samozřejmě navštívit doktora!

Příčina č.4: Kofein

Řešení: Zkuste výrazně snížit svou spotřebu kávy a již po dvou týdnech byste měli pozorovat zlepšení!

Nedostatek spánku

Řešení: Spánková deprivace není žádná legrace a škubání očí v jejím důsledku také ne. Pravidelný spánek je zdravý nejenom pro vaše oči – zkuste si pro něj vyhradit více času… vždyť jde o vaše zdraví!

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button