Krása a módaRady a tipyZdraví

Vyrobte si doma – revitalizující koupelová sůl s grapefruitem

Občas máte den pod psa, nic se nedaří, cítíte se unavení, bez šťávy a energie. Co potřebujete je nějaká vzpruha, která by vám dodala rychlou energii. Můžete si dát něco sladkého, což vám rychle přidá energii nebo můžete vyzkoušet chvíli relaxovat. A to dokonce ve vaně s příjemnou a uvolňující vůní. Stačí do vodní lázně přidat dobře zvolenou koupelovou sůl a budete se hned cítit lépe. Jakou sůl si vybrat? Můžete si jí rovnou vyrobit!

Koupelová sůl s vůní grapefruitu

Grapefruitový olej je skutečně skvělý pro lidské tělo a to zejména ve chvíli, kdy se cítíte opravdu velmi unavení, bez energie, popřípadě ve chvíli, kdy trpíte jet lagem či dlouhodobou únavou z cestování. Tento příjemně vonící olej může pomoci bojovat také proti celulitidě (napomáhá odstraňovat přebytečnou vodu) a můžete tak díky tomu pomoci odstranit mastnou pokožku. Disponuje také vysokým obsahem vitamínu C, což zvyšuje a posiluje imunitní systém.

Díky této koupelové soli se budete cítit opravdu dobře, odpočatě. Výroba netrvá vůbec dlouho, stačí smíchat pár ingrediencí a je hotovo! Velmi příjemně voní, v teplé vodní lázni vám dodá příjemný pocit. Výroba vám zabere asi dvě minuty a poté si můžete užívat příjemnou a ničím nerušenou koupel. Jak si jí vyrobit?

Co budete potřebovat?

  • 1 šálek mořské soli
  • 4 kapky esenciálního oleje s vůní grapefruitu
  • Pár kapek růžového potravinového barviva (volitelné)

Jak postupovat?

Do misky přidejte mořskou sůl a přidejte pár kapek potravinového barviva. Záleží na tom, jak moc chcete mít barevnou sůl, někomu stačí pár kapek, jiný chce mít barvu velmi sytou.

Následně přidejte esenciální olej s vůní grapefruitu a pořádně zamíchejte. Nasypte si mikrotenového sáčku a pořádně protřepte. Vezměte nádobku či vysokou uzavíratelnou sklenici a přesypte hotovou koupelovou sůl.

Uzavřete a pokud jde o dárek pro vaše blízké, můžete nádobku ozdobit například sušeným kouskem grapefruitu, mašličkami, látkou, kterou obalíte uzávěr nádobky a podobně. Nyní máte připravenou revitalizující koupelovou sůl, která vám pomůže relaxovat po náročném dni.

Zdroj

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button