Rady a tipy

10 tipů, jak zesvětlit interiér

Světlejší prostor vždy poskytuje jasnější atmosféru, proto je vhodné zaměřit se na dobře osvětlené místnosti. Mnoho majitelů domů bojuje s tmavými prostory. Pokud využijete některé z těchto nápadů, můžete v místnosti vytvořit světlejší vzhled.

1. Schéma jasných barev

Chladné barvy jako jsou světle modrá, žlutá nebo zelená, jsou ideální, neboť mají schopnost místnost opticky zvětšit. Pomůžou i jasné a neutrální barvy, které působí uklidňujícím dojmem.

Aktivizující barvy, mezi něž patří červená a oranžová působí opačným efektem, prostor opticky zmenší, stejně tak tmavé barvy jako je hnědá a černá.

 

2. Kombinace bohatých neutrálních látek s bílou barvou

Odstíny hnědé, bílé a béžové jsou známé svým teplým působením. Poskytují celou řadu odstínů – velbloudí hnědá, espresso, světle hnědá či hřejivě rezavá. Jsou perfektním doplňkem k podlaze ze dřeva, dřevěným dveřím či dřevěnému nábytku.

3. Zrcadlový efekt nikdy nezklame

Nechte vyniknout lesklé plochy. Do designu můžete zahrnout zrcadla, lesklé rámečky, mosazná osvětlení, svícny, lesklé kliky u dveří. Hala s velkým vstupním zrcadlem kombinovaná s jasnými stěnami je dokonalým způsobem, jak prosvětlit jinak tmavé místo.

 

4. Osvětlete strop

Použít můžete stropní svítidla, která jsou diskrétní, ale účinná. Použít můžete i stmívače jasu.

5. Velká světla

Čím více světla, tím lépe.

6. Bílý strop

Strop se zdá být nízký, pokud je tmavý. Pokud použijete klasickou bílou barvu, bude prostor vypadat větší, jasnější a vzdušnější.

7. Pozor na záclony a závěsy

Pokud chcete, aby váš pokoj dostal co nejvíce světla, odstraňte z oken všechny tmavé a těžké závěsy a záclony. Často mají tendenci absorbovat světlo. Pokud přesto chcete záclony na oknech zachovat, volte světlé barvy.

8. Skleněné či francouzské dveře

Krásný a velmi elegantní způsob, jak zajistit dostatek světla v místnosti. Přestože jsou interiérové dveře velmi praktické, neboť mají schopnost zvukové izolace, občas do místnosti vnášejí pocit temnoty, nikoli však dveře francouzské.

9. Lesklé povrchy

Obohaťte design místnosti přidáním lesklých prvků – lesklá podlaha či lesklé povrchy skříněk, v kuchyni to mohou být lesklé vestavěné spotřebiče.

10. Dostatek světla v ložnici

Pokud jste zastánci dramatické atmosféry v ložnici, zvažte použití světlých tónů ložního prádla. Chcete – li atmosféru tmavší místnosti trochu osvěžit, doplňte ji barevnými polštářky. Pro osvětlení volte měkké a teplé světlo.

 

 

 

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button