Pijte čaje!
Šálkem lahodného čaje nikdy nic nezkazíte. Po ránu vás nakopne, odpoledne je příjemný ke společné svačině a ve večerních hodinách si s ním zalezeme s knížkou do postele. Je škoda, že lidé ho posledních pár let tak podceňují, přitom čaj je zdravější než káva a správný výběr čaje vás nakopne více jak jakýkoliv energy drink. Navíc čaje mají blahodárné účinky na naší zdraví – a každý na něco jiného. Však šálek čaje s medem citrónem doporučují i naše babičky. Britové zase sázejí na čaj s mlékem, no a v asijských zemích je králem zase pravý nefalšovaný zelený čaj.
Je na vás, jaký čaj si oblíbíte vy! My vám představíme hned několik druhů a samozřejmě i s potřebnými informacemi. Pohodlně se usaďte třeba právě s šálkem čaje a začtěte se do tohoto voňavého článku.
Mátový čaj
Na střevní potíže je přeborníkem mátový čaj. Trpíte zácpou, plynatostí anebo bolestmi břicha? Tento čajík si s tím hravě poradí.
Zázvorový čaj
Zázvorový čaj dokáže bát také supernápojem. Pomůže s průjmem, plynatostí, ranní nevolností i kinetózou. Pomáhá také při menstruačních bolestech.
Heřmánkový čaj
Heřmánek je dobrý snad na všechno. Harmonizuje psychiku, zmírňuje nepříjemné křeče a bolesti hlavy. Navíc má i blahodárné účinky na naše hlasivky – proto nám ho doporučují babičky, když jsme nachlazení a máme kašel.
Čaj z meduňky
Meduňku si oblíbily hlavně ženy – pomáhá totiž s menstruačními bolestmi, bolestí hlavy a podrážděností – tedy s běžnými ženskými problémy.
Pampeliškový čaj
Kromě toho, že se pampeliškový čaj doporučuje na hubnutí, pomáhá pampeliška i s nadýmáním s a problémy s játry.
Fenyklový čaj
Fenykl není jenom na dětskou zácpu, pomáhá totiž se všemi žaludečními a střevními problémy. Nadýmání, plynatost, pálení žáhy – s tím vším vám tento čajík pomůže.
Čaj z lékořice
I když nemusíte mít lékořici zrovna v lásce, čaj z ní je účinným lékem na žaludeční vředy a neurózy.
Hřebíčkový čaj
Znovu tu máme pomocníka na všechny střevní potíže. Stačí pouhé dva šálky týdně a váš žaludek by měl přestat brzy pálit a bolet!