Cestování

Pět divů řeckých ostrovů

Řecké ostrovy si získaly svou popularitu mnoha záležitostmi. Některé oslovily tamní kulturou, také historií i svými plážemi a nočním životem. Nicméně jednu věc týkající se krajiny lidé často opomíjí; krajinu, která je přivítá hned poté, co na ostrov dorazí. Každý ostrov má svůj vlastní styl a osobitost, ačkoliv některé z nich vynikají nad těmi ostatními nejen svou krásou, ale i jedinečností, díky které dokáží vzbudit v návštěvnících obdiv. Takže pokud se někdy v budoucnu chystáte cestovat do Řecka, buďte si jisti, že po přečtení níže uvedeného seznamu si jejich navštívením možná vytvoříte vzpomínky, které vám vydrží po celý život.

Jeskyně Melissani

Cesta skrz jeskyně Melissani ve vás evokuje pocity, že spíš, než starým systémem podzemních chodeb procházíte světem snů. Jeho obrovský, zubatý vchod láká vydat se po vzrušující, přesto svým způsobem děsivé cestě. Pokud budeme postupovat hlouběji do jeskyně, říká se, že zde, v samotném srdci jeskyně, naleznete sami sebe. Sluneční světlo se dostává ke kaskádě, osvětluje vodu a zbarvuje ji nádherně do tyrkysova – to se odráží od stěn jeskyně, a tím celé místo přímo ožívá.

Samaria Gorge

Samaria Gorge není místo jako každé jiné. Podobně jako jeskyně Melisani by se na tuto krajinu dalo dívat jako na část scény podobné Hře o trůny. Nalezeno na ostrově Kréta, Gorge je kombinace ostrých útesů, cestiček, pulzující flory a dechberoucího výhledu. Tato lokalita je vhodná pro ty, kteří se pídí po dobrodružství nebo i pro někoho, kdo dokáže ocenit krásu přírody; přesně pro něj je Samaria Gorge.

Santorini

Pokud máte cestu na sever Kréty, brzy narazíte na nepříliš obvyklý ostrov. Narozdíl od zbytku ostrovů rozsypaných okolo Řecka, které jsou domovem bílých pláží a svěží zeleně, tento ostrov je oproti nim tmavý a odvrácený od těch zmíněných ostrovů. Ostrov Santorini je skutečně výstředním ostrovem, ale to není zas až tak překvapující, pokud si uvědomíme, že vznik ostrova je výsledkem sopečné erupce.

The Giola

Na ostrově Thassos je jezero známé pod jménem Giola; nebylo vytvořeno uměle člověkem, ale samotnou matičkou zemí. Obdobně jako je tomu u skalních jezer, našli byste i u tohoto přímořské město. Giola je jezerem naplněným čistou středozemní vodou. Nicméně, Giola je o něco větší úkaz, než průměrné skalní jezero. Skála dole dodává oslnivou tyrkysovou záři a teplá středozemní voda v kombinaci se sluncem tvoří obrovské přírodní jezero a zároveň skvělé místo pro plavání.

Horké prameny Samothraki

Samothraki je malý ostrov, který se nachází blízko pobřeží Řecka i Turecka a snad jen malá hrstka lidí o něm ví. Nicméne, i když možná není jedním z těch známějších ostrovů, může se pyšnit něčím, co ostatní nemají. Uvnitř města Therma je celá řada horkých pramenů. Cesta k nim není nijak složitá, prostředí nabízí pohled na neuvěřitelné skalní útvary, floru a okouzlující vodopády.

Zdroj: DameMore.cz

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button