Dům a zahradaRady a tipy

Péče o domácnost? Tyto triky ušetří čas!

Nejen úklid

Trápí vás také občas něco jiného? Například dírky od malých hřebíků, ale nevíte co s nimi? Vržou u vás doma dveře, ale nic nepomáhá? Potřebujete urychlit úklid nebo si jej zpříjemnit pár triky a vychytávkami? Přinášíme pár prověřených rad a tipů, které se ve vaší domácnosti mohou hodit!

Lesklá koupelna

Chcete-li, aby vaše koupelna byla lesklá a čistá, bez vodního kamene a ostatních nečistot, pak nemusíte kupovat drahé přípravky, ale sáhněte po obyčejném citronu. Rozkrojte jej na polovinu a s jeho pomocí vyčistěte vše, co potřebujete. Následně jen opláchněte teplou vodou a máte hotovo.

Vrzání dveří

Také u vás nepříjemně vržou dveře a vy nevíte, jak tomu předejít? Trocha dětského pudru pomůže. Přidejte jej do pantů a uvidíte, že zabráníte nepříjemnému vrzání.

Krásný nábytek

Máte pocit, že váš nábytek je zašlý a nezáří tak, jak by měl? Vezměte obyčejné mýdlo a třete s ním nábytek. Obnovíte krásnou barvu a bude jako nový!

Zabouchnutí dveří

Stalo se vám někdy, že jste si zabouchli dveře díky průvanu? Vezměte pryžový pás nebo gumičky a umístěte je křížem (podobně jako na obrázku). Průvan už nebude vaším problémem!

Žvýkačka na koberci

Nalepená žvýkačka na koberci je problém, který můžete snadno vyřešit! Na nalepenou žvýkačku položte kostku ledu a počkejte, dokud žvýkačka nezmrzne. Díky tomu jí snadno odstraníte.

Odstranění vodního kamene

Trápí vás vodní kámen na sprchové hlavici? Naplňte plastový sáček horkou vodou a octem. Ponořte do této směsi celou hlavici, sáček uzavřete a nechejte chvíli působit.

Jemné a voňavé podlahy

Čistit podlahy z tvrdého dřeva můžete s pomocí změkčovadla a citronové šťávy. Budou krásně voňavé!

Pach z mikrovlnky

Chcete-li jednoduše odstranit zápach z mikrovlnky není nic jednoduššího než použít sklenici citronové šťávy a skořicového prášku. Tuto směs smíchejte, dejte do mikrovlnky a tu zapněte na cca 5 minut. A po zápachu nebude ani památky!

Zaprášená televize

Televize a prach je věčné téma, které řeší spousta lidí. Otřete jí hadříkem, který bude namočený v citrónové šťávě. Televizi ochráníte před prachem na delší dobu.

Malé dírky

Objevily se na stěnách malé dírky? Pak vezměte do ruky mýdlo a potřete je, dokud se nezaplní. Můžete také využít bílé voskovky, které pomohou.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button