Rady a tipy

Neuvěříte, jaké skvělé využití poskytuje obyčejný Aspirin. Odteď ho budete používat každý den

1. Pomáhá eliminovat akné

Aspirin pomáhá uklidnit akné díky antibakteriálním vlastnostem. Rozdrťte 2-3 tablety aspirinu a smíchejte s citronovou šťávou. Směs aplikujte na pupínky, nechte pár minut působit a následně si opláchněte obličej. Dbejte na to, abyste tuto proceduru nedělali před pobytem na slunci.

2. Poskytuje úlevu po bodnutí hmyzem

Aspirin redukuje svědění a otok místa, kde jste byli bodnutí. Podrcený aspirin rozpusťte v trošce vody. Aplikujte na postižené místo na pár minut.

3. Redukuje skvrny na kůži

Aspirin obsahuje látky rozpustné v tucích, používané při výrobě krémů na omlazení kůže či na její čištění. Smíchejte 7 podrcených tablet aspirinu se 3 lžícemi jogurtu a 1 lžící medu. Aplikujte pouze na čistou tvář a nechte masku působit po dobu 15 minut. Toto ošetření obličeje zaručuje, že vaše pokožka bude zářivá a hladká. Zaschlá maska ​​se dá jemně odloupnout. Redukuje jizvy, skvrny a brání póry před ucpáním.

4. Redukuje lupy

Lupy můžeme nazvat i nežádané „sněhové vločky“. Pokud se jich chcete zbavit, smíchejte 2 nadrcené tablety aspirinu a vašim šamponem.

5. Dá se použít jako peeling

Aspirin je vynikající pro odstranění odumřelých buněk z povrchu kůže. Kromě toho, že pomáhá zbavit se nadměrné olejnatosti, zmenšuje póry. Stačí jen rozdrcenou tabletu smíchat s vodou a nechat působit několik minut. Pokud máte citlivou pokožku, naneste ho opatrně, aby nedošlo k podráždění kůže.

6. Odstraňuje mozolů na chodidlech

Aspirin také pomáhají odstranit odumřelou kůži z chodidel. Podrťte 7 aspirinů a přidejte půl lžíce citronové šťávy. Naneste směs na chodidlech a zakryjte je hadříkem. Nechte působit 10 minut a poté si nohy ošetřete pemzou a usušte

7. Obnovuje zničené vlasy

Vaše vlasy budou také těžit po použití aspirinu. Pro zdravé a lesklé vlasy rozpusťte 3 tablety aspirinu v šálku teplé vody a použijte na mytí vlasů. Nechte působit asi 15 minut a pak je opláchněte.

8. Odstraňuje skvrny z potu

Aspirin také slouží k obnově oblečení po skvrnách. Použijte tabletu rozpuštěnou v teplé vodě na skvrny a nechte přes noc působit. Potom prádlo vyperte jako obvykle a užijte si výsledek.

9. Odstraňuje mýdlové skvrny

Pokud si nechcete mýdlem zničit vanu, podrťte 5 aspirinů a přidejte je do prostředku na čištění koupelny. Vždy ho po nanesení nechte působit asi půl hodiny a pak můžete snadno odstranit všechny nečistoty hadrem.

10. Prodlužuje květinám délku života

Pokud chcete, aby vaše čerstvě řezané květiny vydržely déle, přidejte podrcenou tabletu aspirinu do vody. Tento trik funguje velmi dobře zejména pro růže. Vydrží mnohem déle a v lepším stavu.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button