Spolupráce

Pánské hodinky vybírejte nejen srdcem, ale především dle jejich parametrů

Výběr hodinek určitě není snadnou záležitostí. Zejména u pánů představují hodinky symbol jakési prestiže i postavení, a proto je třeba zamyslet se nad tím, co plánujete na zápěstí nosit. Dokonalý gentleman by měl vybírat hodinky podle stylu, způsobu používání, materiálu, ale také užitého mechanismu. Jen tak se podaří vybrat hodinky, které budou nejen funkční, ale také oku lahodící a dostatečně reprezentativní.

Jak je budete používat?

Pánské hodinky se nosí na mnoho příležitostí. V ideálním případě by proto bylo vhodné pořídit si více než jeden model a dle potřeby je střídat. Mezi základní kategorie patří:

  • Sportovní hodinky. Ty by měly být zejména odolné a vodotěsné. Obvykle mají robustnější design, podsvícení a spoustu dalších funkcí.
  • Outdoorové hodinky. Tento typ hodinek dovede skvěle odolávat také nárazům nebo náročným povětrnostním podmínkám. Častokrát mají třeba i kompas nebo tachometr.
  • Chytré hodinky. Známe je asi všichni – tato moderní varianta hodinek spojuje výhody malé náramkového přístroje a velmi praktického pomocníka do každodenního života. Propojení s telefonem umožňuje sledovat zprávy, brát telefony nebo si nechat připomenout události v kalendáři.
  • Luxusní hodinky. U nich hraje prim především design a styl. Jde o velkou investici, a proto vybírejte skutečně pečlivě a nenechte se zlákat podezřele levnými nabídkami.
  • Klasika. Nejčastěji jde o běžné oblekové hodinky. Jsou vkusné, nenápadné a hodí se na většinu příležitostí.

Materiál nesmíte podcenit

Hodinky se dnes vyrábějí z mnoha různých materiálů. Na řemínky se typicky využívá kůže, ale výjimkou nebývá ani ocel, guma nebo silikon. Samotná kostra hodinek by měla být ideálně z oceli, protože jen ta dovede zaručit dostatečnou odolnost. Nevýhodou je vyšší váha hodinek, což se dá kompenzovat tím, že zvolíte hodinky z karbonových vláken nebo kevlaru. Širokou nabídku hodinek pro pány najdete na hodinkovna.cz.

Zdroj obrázku: Piqsels

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button