Krása a módaRady a tipy

Noste šediny s grácií. I nebarvené vlasy mohou vypadat pěkně

Naučte se šediny nosit s grácií a brát je jako přirozenou součást svého zevnějšku. za svůj věk se stydět nemusíte. Všichni jednou zestárneme a přijmout tento fakt je lepší, než se marně snažit udržet prchající mládí. Tyto tipy vám pomohou nosit šedivé vlasy tak, aby to vypadalo dobře, přirozeně a přidávalo vám to na charizmatu. Uvidíte, že to jde a šediny mohou slušet i vám.

Jak přejít od barvy k přirozenosti

Nejtěžší fází je paradoxně přejití od barvených vlasů k přirozeně šedé barvě. Barvené vlasy totiž budou postupně odrůstat a na jejich místě budou vznikat nepěkné odrosty, které rozhodně nevypadají dobře. Bohužel tuto fázi budete muset tak nějak přetrpět. Pomoci může ale řada triků a také například postupné zesvětlování barvy tak, aby přechod nebyl tak viditelný. Pokud jste ale pevně rozhodnutí si nechat vlasy šedé, budete muset tuto fázi pár měsíců vydržet než bude stará barva pryč.

Jak šedivět přirozeně

Používejte produkty pro šedé vlasy

Prvním krokem, který může přechod k šedinám urychlit a usnadnit, je začít používat produkty, které jsou speciálně určeny pro šedé vlasy. Tyto šampony mají většinou fialovou barvu a není to náhoda. Tyto produkty totiž pomáhají zabránit tomu, aby šediny dostaly nepěkný nažloutlý nádech a aby zůstaly skutečně stříbrné. Dodají vlasům také potřebné vitamíny a minerály a posílí je, aby i vaše šedá kštice působila bohatě a zdravě. Do těchto produktů se nebojte investovat, skutečně totiž fungují.

Zvolte kvalitní masku

Šedé vlasy velice rychle ztrácí hydrataci a sílu a mohou být nepěkné a krepaté. Vyhnout se tomu vám pomůže kvalitní výživná vlasová maska, ideálně přímo pro použití na šedivé vlasy. Do vlasů napumpuje objem, sílu a lesk a dodá jim látky, které vlasy hydratují a pomáhají jim zůstat hezké a na dotek hebké. Masku používejte jedenkrát do týdne a nechte ji působit klidně i 20-30 minut (nebo v závislosti na doporučení na etiketě).

Držte se svého záměru

Během přechodu k šedivým vlasům se vám může snadno stát, že to budete chtít vzdát. Nedělejte to! Vaše rozhodnutí být přirozeně krásná je určitě dobré a správné a vy jen musíte vytrvat v této přechodné fázi, která není příliš lichotivá. Poté ale budete rádi, že jste se nevzdaly a máte krásné vlasy, za které se nemusíte stydět.

Pravidelný zástřih je nutnost

Smiřte se s tím, že čím kratší vlasy budete ze začátku mít, tím rychleji se zbavte odrostů. Pokud jste tedy už dlouho chtěla zkusit kratší sestřih, nyní je ten pravý čas. Vlasy také pravidelně zastřihujte a upravujte. Dodáte jim sílu a lépe vám později porostou.

Pomozte si melírem

Přechod k šedinám usnadníte i tím, když vlasům ze začátku dopřejete lehký přeliv nebo melír. Vlasy lehce zesvětlete a odrosty pak nebudou tolik patrné a výrazné. Dobrou službu také udělá barevný šampon, který se posupně vymývá a váš přechod k šedinám pak bude téměř neznatelný a velice přirozený.

Do vlasů také již od počátku můžete s pomocí kadeřnice přidat jemný šedivý lesk, který bude šedou barvu úspěšně připomínat a blízcí lidé si ani nevšimnou, že u vás dochází k nějaké dramatické proměně.

Štítky

Podobné články

omentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button