Rady a tipy

Nenechte si radovánky u vody zkazit zlodějem. Takto chytře schováte své cennosti

Kdo by si dokázal představit léto bez návštěvy koupaliště, rybníka, přehrady nebo moře? Koupání je prostě s létem neodmyslitelně spjato a je to určitě něco, na co se většina z nás celý rok velmi těší. Jenže během pobytu u rybníka nebo na koupališti často musíme řešit nepříjemný problém – přeci jen nevíte, kdo jsou lidé okolo vás a s jakými úmysly na koupaliště přichází. Je tedy rozhodně na místě schovat si klíče, peněženku nebo mobil tak, aby vás po příjemném osvěžení nečekalo nepříjemné překvapení. Bohužel se v českém prostředí takových nenechavců najde stále dost a dost.

Jenže kam tyto cennosti ukrýt? K vodě si s sebou většinou bereme plážovou tašku, deku, ručník a pár dalších nezbytností. Ale místa na ukrytí cenností tam moc není. Poradíme vám pár triků, jak klíče, mobil nebo peníze schovat tak, že bude menší pravděpodobnost, že se vám během pobytu ve vodě ztratí. Nic ale samozřejmě není stoprocentní, a tak pokud chcete být skutečně v pohodě a bez obav, jednoduše se v koupání střídejte, anebo alespoň někoho požádejte, aby vám na věci dohlédl.

Papírové kapesníčky

Asi většina z nás běžně v kabelce nosí papírové kapesníčky. A právě protože to není nic neobvyklého, je to skvělé místo, kam ukrýt pár bankovek. Případný zloděj bude hledat především peněženku, ale nenapadne jej, že byste peníze mohli mít takto chytře schované v balíčku papírových kapesníků. Bohužel vás tento postup neochrání před někým, kdo bere rovnou celou tašku, ale stále mátě vyšší pravděpodobnost, že si ji za rohem jen zběžně prohlédne, a když nic zajímavého nenajde, odhodí jí a vám se třeba podaří ji ještě najít.

Opalovací krém

Pamatujte na to, že až vypotřebujete opalovací krém, abyste krabičku uschovali, bude se vám ještě hodit. Pečlivě ji vymyjte a odstraňte část s hrdlem tak, aby vršek šel stále ještě nasadit. Získáte tak dokonalý úkryt na klíče, kreditní kartu nebo třeba i mobil. V balení opalovacího krému by zloděj jen stěží hledal cennosti. Jen se vyplatí ještě krabičku vyplnit třeba papírem, aby obsah provokativně neštěrchal a nepřitahoval na sebe zbytečnou pozornost.

Šminky

Jste-li žena, jistě s sebou v kabelce běžně nosíte pudr, rtěnku a další líčidla. Toho se dá využít i v ochraně před zloději. Jakmile je vypotřebujete, opět můžete obaly využít jako výborný úkryt. Do krabičky od stínů nebo pudru snadno schováte nejen peníze, ale třeba i klíče. Líčidla budou v kabelce působit vyloženě nenápadně a zloděj bude asi jen stěží otevírat kosmetické produkty, aby se ujistil, že v nich nic neschováváte.

Sáček na odpad

Tento trik je sice možná na první pohled trochu složitější, ale funguje opravdu spolehlivě. V odpadcích se totiž nechce hrabat opravdu nikomu. Navíc to ani nepůsobí nijak podezřele – každý přeci u vody rád něco zakousne nebo si dá vychlazené pivo v plechovce. Odpadky pak dejte do sáčku tak, jako byste jej měli připravený k vyhození. Dovnitř pak v samostatném sáčku můžete ukrýt ještě mobil nebo peníze. Jen nezapomeňte na konci dne, že jste si to takto zařídili, a pytlík nevyhoďte i s cennostmi do popelnice!

Dětská plínka

Maminky vymyslely ještě vynalézavější metodu. Pokud máte malé dítě, může to fungovat báječně. Několik čistých jednorázových plen zabalte tak, jako se balí použité plenky. Do jedné z nich ale ukryjte všechny vaše cennosti. Buďte si jisti, že žádnému zloději se nebude chtít otevírat obsah plínky, aby si ověřil, zda v ní něco neskrýváte.

Opatrnosti není nikdy nazbyt

V každém případě lze ale doporučit hlavně toto: Nespoléhejte na to, že se vám to stát přeci nemůže. Zloději jsou všude, i na malém vesnickém rybníčku, kde se všichni znají. Raději si s sebou na koupání neberte žádné cennosti, kartu nechte doma a na občerstvení si vystačíte s pár drobnými.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button