Cestování

Nejbarevnější stromy světa vás zlákají k cestování

My, lidé dnešní kultury věříme, že čím více barev, tím lépe. Města jsou stále barevnější, oblečení, dokonce i jídlo, které jíme! Není tedy žádným překvapením, že se tomuto trendu nepřímo přiblížila také naše příroda. Přesněji řečeno je řeč o Eukalyptu Degpulta, který je ale spíše známý pod přezdívkou „duhový strom.“

Bohužel, tento jev ale nebude mít příliš dlouhé trvání. Jedinečné zbarvení stromu totiž v přírodě vzniklo jako, jako všechno náhodou. Duhová barva je vlastně výsledkem postupného stahování stromu. Na těchto stromech se totiž kúra mění každý rokem a tak není divu, že nám předvádějí někdy opravdu divotvorné zbarvení: od modré až po fialovou.

A kde bychom mohli takové úchvatné stromy najít? Asi pro vás nebude žádným překvapením, že se jim daří v tropických oblastech. Navštívit je tedy můžete na Filipínách, v Indonésii anebo třeba na Floridě či v Kalifornii. Nicméně musíme podotknout, že přímořských oblastech dosahují daleko větších výšek než třeba ve zmiňované Kalifornii. Tak co, získá si tato barevná nádhera i vás?

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button