Krása a móda

Nádherné recyklovatelné tenisky

Pravdou je, že obyčejné boty sice lze recyklovat, ale vzhledem k materiálovému složení bot se jedná o složitý a nákladný proces.

Naštěstí jsou lidé, kteří se zajímají o to, jak pomoci naší planetě vypořádat se s odpadem a vůbec s dopadem všemožných lidských činností na životní prostředí.“Vynálezce“ těchto tenisek má však zároveň co do činění s designem a využitím moderních technologií v této oblasti. Kvůli tomu pro něj bylo potěšením vymyslet a zrealizovat ekologické boty.

Jak se vyrábí?

Zjednodušeně řečeno je vyrábí takto. Podrážku vytiskne na 3D tiskárně a na ni přilepí vršek upletený speciální 3D technologií, která umožňuje splétat z polymerového vlákna různé vzory. Ty jsou voleny tak, aby byl zajištěn veškerý komfort při nazouvání, chození i vyzouvání bot. Inovativní botasky jsou koncipovány jako takzvané „nazouváky“, takže kolem kotníků je materiál pružnější, aby noha lépe vklouzla dovnitř, popřípadě aby se daly boty sundat bez trhání; špička a pata jsou naopak pevnější.

Liao – tvůrce a stvořitel těchto geniálních bot, se nechal inspirovat přírodou.

Jak?

Vlákno, z něhož jsou boty upletené, sestává z jediného polymeru. Díky tomu jsou obnošené boty snáze recyklovatelné, protože není nutné od sebe oddělovat a zvlášť recyklovat jednotlivé části boty.

 

Ammo-Liao_Bio-Knit-trainers_dezeen_468_0

Ammo-Liao_Bio-Knit-trainers_dezeen_468_8

Ammo-Liao_Bio-Knit-trainers_dezeen_468_1

Ammo-Liao_Bio-Knit-trainers_dezeen_468_0 Ammo-Liao_Bio-Knit-trainers_dezeen_468_8Ammo-Liao_Bio-Knit-trainers_dezeen_468_4Ammo-Liao_Bio-Knit-trainers_dezeen_468_1

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button