Krása a módaRady a tipy

Maska z aspirinu – pomáhá léčit akné, snižuje pupínky a zlepšuje pokožku

Aspirin je lék, který vám pomůže zbavit se bolesti hlavy, která vás pronásleduje celý den. Pomáhá například proti horečce a má protizánětlivé vlastnosti, které velmi dobře fungují. Ovšem tato malá bílá tabletka nepomáhá jen proti bolesti, ale také může být velmi dobrým pomocníkem pro vyčistění pokožky od všech nečistot.

Masky na obličej

Také přemýšlíte nad tím, jak co nejlépe vyčistit svou pleť, zbavit se pupínků, akné a černých teček? Zkoušíte nejrůznější masky a pleťové peelingy, které pomáhají eliminovat tyto problémy, které se na pleti objevují. Za masky platíte nemalé peníze, ale ne vždycky pomohou tak, jak by měly. Můžete sáhnout po některém z domácích receptů, které mohou pomoci, ale přesně nevíte, po kterém?

Vyzkoušet můžete právě pleťovou masku z aspirinu, která je díky protizánětlivým vlastnostem skvělým pomocníkem proti černým tečkám, nadbytečnému mazu, pupínkům a akné. Vlastní pleťovou masku z aspirinu si můžete vyrobit jednoduše doma a nepotřebujete k tomu ani velké množství drahých surovin. Jak si jí připravit?

Co budete potřebovat:

  • 3 tablety aspirinu
  • Menší množství vody

Jak postupovat:

Vezměte tablety aspirinu a rozpusťte jí v malém množství vody. Jakmile se tak stane, směs míchejte, dokud se nevytvoří pasta. V případě potřeby můžete ještě přidat vodu, ale s ní opatrně, ať zbytečně nebudete mít směs tekutou.

Jakmile máte pastu hotovou aplikujte jí na čistý obličej a nechejte působit. Poté smyjte pomocí vlažné vody. Aspirin ne NSAID, tedy pomáhá snižovat otoky. Pozor však při aplikaci, aby se vám nedostala do očí. Aspirin můžete aplikovat také přímo na pupínky a to několikrát denně jako ošetření na akné. Pomáhá zlepšovat pleť, snižuje pupínky a akné. Pleť tak bude jasnější a krásně jemná.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button