Dům a zahrada

Malý balkon jen díky střešnímu oknu

Někdo balkon má, někdo nemá a sní o něm, ale okolnosti mu nepřejí a splnění kýženého snu se zdá být v nedohlednu. Dobrou zprávou pro všechny, kteří po balkonu touží, může být vynález, který umožňuje mít alespoň alternativní balkónek a to bez velkého budování.

TIP pro vás

V balkón se může proměnit střešní okno. Dánská firma přichází na trh s inovativním oknem. Vypadá jako poněkud protáhlé střešní okno, ale umí mnohem víc než jen pustit do pokoje trochu světla a (alespoň v některých lokalitách čerstvého) venkovního vzduchu. Zatímco horní část okna lze otvírat jako každé standardní střešní okno, spodní část je vybavena zábradlím, které se při užití správného chvatu vysune směrem ven a vytvoří tak drobný balkónek, z něhož si můžete užívat výhled, pohled na svět z výšky a vůbec osvěžující zážitek.

Velux2

A kdyby bylo nejhůř a doma vám hořelo, lze ho použít jako nouzový východ. Okno můžete pořídit v několika provedeních, aby vám jeho design ladil s interiérem i exteriérem. Největší překážkou v pořízení tohoto střešního okna 2 v 1 je, že střecha domu, na niž si chcete okno nainstalovat musí být mezi 35 a 53 stupni.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button