Dům a zahradaRady a tipy

Kvalitní prací prášek? Jednoduše jej zkontrolujte!

Jakmile jdete do obchodu, najdete zde spoustu pracích prášků. Existují různé gely, tekuté prášky i ty klasické, práškové. Je tedy jen a jen na vás, po kterém sáhnete a ve kterém budete prát své prádlo. Některé prací prášky nejsou kvalitní jako jiné, zanechávají různé práškové stopy, nevyperou prádlo tak, jak potřebujete, odolnější skvrny zůstávají stále na oblečení. Jak si vybrat ten nejlepší z nejlepších?

Nejlepší a kvalitní prací prášek

Hledání kvalitního pracího prášku je tak trochu věda. Jak zjistit, který je ten správný? Přinášíme jednoduchý trik, s jehož pomocí si ověříte, jak kvalitní prací prášek vlastně je. Jak to tedy udělat, aby se zjistilo, zda je prací prášek, který se chystáte používat pro své potřeby, kvalitní nebo není? Slouží k tomu jednoduchý trik!

Co budete potřebovat:

  • 1 polévkovou lžíci pracího prášku, který chcete testovat
  • 1 vejce uvařené natvrdo
  • 1 sklenice vody

Jak postupovat:

Vezměte sklenici s vodou, dejte do ní prací prášek a do tohoto poháru umístěte vejce, které je uvařeno natvrdo. Stačí už jen počkat jeden den a výsledek uvidíte! Je-li skořápka vejce neporušená, pak prací prášek nebude moc kvalitní.

Je-li skořápka vejce o něco měkčí nebo dokonce také mírně porušená, jde o prací prášek, který je kvalitnější a vhodný zejména k praní barevných kousků oblečení a to i těch, které jsou špinavější než obvykle.

Je-li skořápka takřka rozpuštěná, je prací prášek velmi kvalitní a silný a skvělý pro praní světlého a bílého oblečení, dokonce i toho, které je velmi silně ušpiněno. Potřebujete-li ještě jeden test, pak vyzkoušejte níže uvedený.

Testování kvality pracího prášku

Co budete potřebovat:

  • Vzorky prášku na praní
  • Nádobku na led
  • Teplou vodu
  • Zelené barvivo

Jak postupovat:

Do každé nádobky na led nasypte trošku pracího prášku a ten následně zalijte vodou. Počkejte, dokud se prací prášek nerozpustí a poté do každého přidejte dvě kapky zeleného barviva.

Zamíchejte a sledujte zbarvení vody. A jak poznat vysoce kvalitní prášek na praní? Voda se v něm velmi rychle zbarví zeleně, což v praxi znamená, že tento prášek je ideální pro praní bílých kousků oblečení.

Hledáte-li marně správný a kvalitní prací prášek, nedejte na různé reklamy a vyzkoušejte jeden ze dvou výše uvedených testů. Díky nim zjistíte, který prací prášek je ten správný pro vás a vaše praní.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button