Krása a móda

Krásné inspirace plesových šatů

Muži to mají s oblékáním jednoduché a běžně si vystačí s černým oblekem, košilí a nějakou tou kravatou či motýlkem. Ženy to mají o něco složitější, na druhou stranu ony jsou pak ozdobou večera. Podívejte se nyní na malou módní inspiraci.

Na typu plesu záleží

Pokud jde o maturitní či jiný méně formální ples, můžete si obléct krátké šaty. Ty by měly být po kolena, ne kratší. Vybrat si můžete z mnoha střihů, bez ramínek, s nimi a nebo také s rukávy. Skvěle vypadají třeba dlouhé průsvitné krajkové rukávy. Co se barev týče, typické bývají tlumené odstíny. Ruku však máte volnou a můžete experimentovat i s výraznějšími barvami.

Maturitní ples

Obléknout byste měla dlouhou večerní toaletu. Krátké šaty také rozhodně nepatří na slavnostní plesy jako je Ples v opeře. Nutno dodat, že tyto honosné události mívají svůj dress code, kterým by se každý návštěvník měl řídit. Základem ale bývají dlouhé večerní šaty. Zapomeňte na ty, ve kterých byste působila jako šlehačkový dort. Moderní a trendy jsou jednoduché a splývavé šaty. Ty mohou být ozvláštněny zajímavou aplikací z krajky, flitrů či kamínků.

Pokud chcete být za princeznu, vybírejte bohatší tylové sukně rozšiřující se už od pasu, které nezdeformují postavu. Pozor také na nabírání, které z vás udělá dortík a ne princeznu.

A doplňky?

K šatům na ples patří boty s uzavřenou špičkou a do nich punčochy. Do ruky malá kabelka, nejlépe psaníčko. U šperků zapomeňte na hodinky, ty dámy na plesy nenosí. Veškeré doplňky volte tak, aby se netloukly se šaty. Výrazně zdobené šaty znamenají decentní a jemné šperky, třeba jen náušnice nebo náramek. Jednoduchá toaleta bez kamínků a flitrů si naopak zaslouží třeba blyštivý náhrdelník.

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button