Krása a módaRady a tipy

Jak si vyrobit přírodní pěnu na holení?

Lidé čím dál tím více odmítají živit své tělo chemikáliemi a tak pečlivě obrážejí farmářské trhy a kupují čerstvou a zdravou zeleninu. Proč se ale nezbavíme chemie, kterou na sebe „patláme“ v podobě krémů a kosmetiky? Kromě zlepšení našeho zdraví má přírodní domácí kosmetika ještě jednu výhodu – je o mnoho levnější. Co tedy budete potřebovat k tomu, abyste si dokázali doma sami vyrobit úžasně nadýchanou a voňavou pěnu na holení, která navíc provoní i koupelnu a zanechá pokožku sametovou a zdravou?

Přísady:

 • bambusové mléko
 • kokosový olej
 • olivový nebo hroznový olej
 • esenciální olej s vaší oblíbenou vůní
 • jedlá soda
 • miska, kterou můžete položit na plotnu
 • elektrický mixér

A jak na to?

 1. Do misky vložte 2/3 hrnku kokosového oleje a 2/3 hrnku bambuckého másla, lehce je na plotně zahřejte, dokud se nerozpustí. Pozor, nesmí začít vřít!
 2. Sundejte misku z plotny a nalijte do směsi cca 1/4 hrnku olivového nebo hroznového oleje.
 3. Vše zamíchej a přidej 10–20 kapek svého oblíbeného esenciálního oleje.
 4. Opět dobře zamíchej a dej do lednice. Nech to tam, dokud hmota neztvrdne.
 5. Nyní přidej dvě lžíce jedlé sody a použij elektrický mixér. Mixuj až do chvíle, kdy ti vznikne lehká, nadýchaná hmota.

Pokud vše proběhlo podle plánu je nyní vaše domácí pěna na holení úplně hotová! Nezapomeňte ji přendat do nádoby, ze které se vám bude dobře aplikovat při holení. Také byste ji měli skladovat na chladnějším místě. Lednice ale není ideální, protože tam by mohla pěna ztuhnout. Koupelny se zase vyvarujte z důvodu horka. Ideálním místem by měl být šuplík s oblečením. Pěna vám vydrží asi měsíc od výroby, ale nezoufejte – snadno si můžete vyrobit novou!

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button