Krása a móda

Jedinečné šperky spojující vás s přírodou

Netrpíte-li alergií na pyl, patrně nemáte proč nenávidět voňavá barevná kvítka, která od jara do podzimu krášlí krajinu. A i když už nejste malá holka, která lítá po louce a sbírá kvítí, aby si z něho upletla čelenku a náramek, můžete pocítit touhu nosit při sobě také kousek té dokonalé přírody. Šperky z květin bohužel brzy zvadnou, ale vy můžete mít květinové ozdoby, jejichž krása je věčná. Střeží ji pryskyřice.

O co se jedná?

S nápadem „zamrazit“ dary přírody do pryskyřice přišla umělkyně a maminka dvou dětí Sarah Smith. Patří k lidem, kteří vidí v přírodě krásu, a tak si jednoho dne řekla: ,,Co může být krásnější ozdobou než šperk od matičky přírody?“ A dala se do práce. Vyrobit takový přírodní klenot není žádná legrace: úplně nejdřív je potřeba si vymyslet, jak vůbec bude hotový produkt vypadat. Materiál se ručně sbírá, v případě potřeby opatrně suší, citlivě aranžuje a nakonec se musí zalít pryskyřicí. Sarah přiznává, že za jedním kouskem stojí dva až tři týdny pečlivé práce. V náramcích, prstenech, přívěšcích a náušnicích nejsou zvěčněny pouze květiny, ale i další organické materiály, například listy, kůra stromů, mech, pírka, mušle i krabi.

O jedinečné ručně vyráběné přírodní šperky je ohromný zájem. Sarah Smith se neomezuje na realizaci svých návrhů, ale pracuje i na objednávku. Pokud najdete na procházce nějaký přírodní poklad, můžete ho poslat do Oregonu, kde tvůrkyně projektu Modern Flower Child žije a pracuje, a těšit se na originální šperk!

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button