Rady a tipy

Jde najít lásku i po čtyřicítce? Ano, ale jinak než zamlada

Na začátek je třeba vás ujistit, že pro najití té pravé lásky není nikdy pozdě, a 40 rozhodně není žádný věk. Přesto se zdá, že právě čtyřicítka je věkem, kdy většina lidí již pomalu začíná ztrácet naději a smiřují s s tím, že toho pravého/ tu pravou nikdy nenajdou.

Co si budeme nalhávat, když je vám dvacet, je hledání partnera snadné. Jste mladí, krásní, plni ideálů a snů a okolo vás je spousta nezadaných stejně zaměřených lidí ve vašem věku. Jenže čím více stárnete, tím víc se vaše okolí začíná proměňovat. Vaše kamarádky mají děti nebo jsou minimálně šťastně vdané a nezadaní ve vašem okolí už začínají být spíše trochu podezřelí. Proč si je nikdo nevybral? Je na nich něco špatného nebo divného? No a stejné otázky si možná kladete i sami sobě.

Překážky na cestě

To, proč jste dosud nenašli vhodného partnera či partnerku, může mít řadu důvodů. Na vině může být vaše nesmělost nebo neschopnost se rozhodnout, ale můžete v tom být i zcela nevině. Jednoduše jste nebyli ve správný čas na správném místě. Láska je a vždy bude trochu loterie.

Je ale třeba si uvědomit, že po 40 život rozhodně nekončí. Vlastně jste teprve přibližně v půlce, tak proč tu druhou část života neprožít s někým, kdo vás má rád a rozumíte si? S hledáním partnera tedy není ostuda začít ani v tomto věku. Jaké jsou nejčastější překážky, které vám v tom mohou bránit?

 • Zapomněli jste, jaké je to randit. Najednou už nevíte, jak se chovat, co si obléci a kam jít. To není nic neobvyklého. Svět se mění a i randění je jiné něž před dvaceti lety. Je ale snadné se do toto opět dostat. Stále se nezměnilo to, že zajít do kina nebo do dobré restaurace nikdy není špatný nápad.
 • Bojíte se odmítnutí. Když vám bylo dvacet bylo snadné smířit se s tím, že jste někoho prostě nezaujali nebo se vám vysmál. Jenže když už máte po 40, může to vaším sebevědomím dost silně otřást. I vy sami si možná o to více uvědomujete svoje slabé stránky a limity a bojíte se, že je ten druhý až příliš rychle odhalí. Jinak to ale bohužel nepůjde. Bez rizika odmítnutí nelze začít žádný vztah. Jste přeci dospělí a vyzrálí lidé, kteří umí zvládnout i neúspěch.
 • Strach ze závazků. Nikdo neříká, že se musíte rovnou ženit/vdávat! Ve dvaceti by se to od vás přeci také nečekalo, tak proč nyní? Prostě se nebojte vkročit do nezávazných vztahů, které mohou, ale nemusí přerůst v něco víc. Nikdo vám nemůže nic vyčítat.

Čas se samozřejmě nezastavil a některé věci už nikdy nebudou stejné jako kdysi. To ale neznamená, že si nemůžete užít stejnou zábavu i vzrušení při hledání nového partnera. Často vám pomůže to, když vyrazíte někam, kde nikoho neznáte. Zde můžete být sami sebou bez obavy, že se ztrapníte.

Jak na to?

Pokud jste pevně rozhodnuti jít do toho, zkuste se řídit následujícími tipy. Jsou to obecné rady, které musíte přizpůsobit vaší povaze a možnostem, ale pomohou vám odpíchnout se z místa, kde stojíte a vykročit směrem k novému vztahu.

 • Zjistěte, proč vaše předchozí vztahy neuspěly, a poučte se z toho. Pokud máte dobré vztahy s bývalým partnerem, nebojte se ho požádat o upřímnou zpětnou vazbu, proč to nefungovalo. Může vám to pomoci vědět, co chcete vy, i na čem musíte na sobě zapracovat.
 • Zamyslete se, co je ve vašem životě skutečně podstatné. Je to rodina, náboženství, koníčky? Přes tyto věci nejede vlak a pokud je váš partner nebude respektovat, pak to nikdy nebude fungovat. Hned na začátku tak můžete snadno zjistit, zda má cenu ve vztahu pokračovat nebo ne.
 • Začněte pátrat ve skupinách, které sdílí stejné koníčky. Pokud rádi cvičíte, zapojte se do smíšené skupiny, která chodí společně cvičit. Pokud rádi cestujete, jeďte na poznávací zájezd. Zúžíte tím okruh možných partnerů, kteří by k vám mohli sedět.

Kde hledat?

Hledání vhodného partnera může být trochu jako hledání jehly v kupce sena. Ale pokud víte, co chcete, váš okruh se může výrazně zmenšit. Hodně samozřejmě záleží na věku – chcete partnera, který je mladší nebo ve vašem věku? Uvažujte realisticky – mladá přítelkyně by sice jistě vyhovovala vašim představám po vzhledové stránce, ale bude také dostatečně vyspělá a bude schopna sdílet vaše hodnoty a způsob uvažování? Obecně platí, že partner ve vašem věku je většinou podobně naladěný a očekává stejné nebo podobné věci.

 • Nebojte se internetu. Ano, možná jste se zařekli, že internetové seznamky nikdy zkoušet nebudete. Ale proč vlastně? I tam se může najít vaše spřízněná duše. Nemusí jít nutně o seznamku v pravém slova smyslu, ale připojit se do nějaké skupiny na sociálních sítích, která reflektuje vaše záliby a životní postoj, rozhodně není od věci.
 • Vyrazte do baru. Ne jako zamlada, kdy jste pili to, co teklo, a tančili až do rána. Spíše si vyberte trochu bar na úrovni a dejte se do řeči s kýmkoliv, kdo zrovna nebude mít společníka a bude vám připadat sympatický. Možná budete rovnou odmítnuti, ale třeba taky ne.
 • Požádejte o pomoc přátele. Pokud máte široký okruh přátel, můžete se je zeptat, zda by nevěděli o někomu vhodném. Chce to samozřejmě diskrétní přátele, kteří to hned nevykecají a neztrapní vás, ale může to velmi dobře fungovat.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

omentářů

 1. Podívejte se na seznamky jsem chlap a vidím jaké mají báby požadavky přehnané.dobrý by jim nebyl ani Leonardo Di caprio.min. deset něj by měl muž mít.a pak se nechat komandovat otravnou nabízenou.nasrat.raději sám a do smrti.furt chtějí cestovat moře hory lyže brusle kolo turistika asi většina na hlavu.na internetu v seznamkách.x let stále stejné ženy obličeje stejné jména jiná.co hledají.proč nenachází? neví co chtějí.

  1. Ono ani s těmi chlapy to není nic moc – většinou zanedbávání ženáči, když jsou náhodou svobodní, tak si představují modelku, i když mají pivní mozol, přes který si nevidí na palce u nohou. A nedejbože, aby žena projevila trochu inteligence, to je teprve fičák!

  2. Internetové Seznamky obsahují příliš mnoho falešných robo-profilů vyprodukovaných samotným vydavatelem.

  3. Jojo, za mne souhlas. Na internetové seznamce stále stejné tváře….velké nároky…..a nakonec všem jde jen o jedno 🙂

   1. A o co by mělo chlapům jít?Mě spíš přijde divný když už jim o to nejde , dokuď zůstanou chlapi chlapama a ženský ženskýma, tak tento svět bude trochu normální

  4. Do znacne miry souhlas a podobna zkusenost, nejsem tlustej, hnusnej, jsem slusnej, zajistenej s velmi dobrym prijmem a stejne je to malo.

   1. Dobrý den, Petře, a odkud jste? Je fajn, že jste slušnej a nejste po čtyřicítce tlustej. Profil nikde na seznamce zatím nemám a moc se mi to nechce zkoušet. Kdybyste byl (náhodou) z Prahy a máte stále zájem se seznámit, pojďte se sejít někde ve městě. Krátké posezení na lavičce snad je dostatečně nezávazné…:-) Risknete to?

  5. Jsem singl, moje známá mi bez mého vědomí dala inzerát na Seznamku. to jsem se podivila, když mi začaly chodit odpovědi. Všem zájemcům jsem odepsala, že se omlouvám, seznámit se nechci, protože jsem zažila v manželství domácí násilí a ve vztahu na psí knížku tvrdou manipulaci, neřku-li diktát. Tři mi odpověděli tím způsobem, že se do mě pustili, abych si koukala najít lepší kamarádku a rozhodla se, co vlastně chci, a co si to o sobě vlastně vůbec myslím.
   Prodělala jsem psychoterapii, ale přesto po seznámení nijak netoužím, proč taky. Po deseti letech singl života, kdy jsem vychovala syna, jsem si dokázala srovnat život, i když jsem nuceně (lékaři) pod hranicí oficiální příjmové chudoby a na důchod si nejspíš nenašetřím, takže budu socka do smrti, zase tak moc mi to nevadí. Vždyť mám pořád víc, než má spousta jiných. Konečně mám také čas na své koníčky vaření, pečení, zavařování,ruční práce, bylinky, procházky do lesa a plavání v řece hudbu a tanec. Že je mi tak dvakrát až třikrát ročně trochu smutno? No, a kvůlitomu si mám hledat vztah? Proč? Ne, nezříkám seúplně možnosti najít si muže, ale netlačím na to, tak bezpodmínečně nutné to pro mne v mých padesáti opravdu není, ale pokud při mých aktivitách někde něco zajiskří, tak proč ne, zatím si ušetřím na vysněnou dovolenou na Šumavě, a moc se tam těším.
   Víte, nějak nechápu, proč Vás pobouřilo, že ženy chtějí výlety na kole a turistiku….. atd. Nějak jsem si osobně zvykla chodit, na kole jezdím do práce a nakoupit (na výlet to nedám), a mé téměř každodenní procházky od dvou do šesti km mi dělají moc dobře pro zdraví – úžasně a dobře spím, mám v pořádku tlak, cukr, cholesterol a trávení, a těch zážitků z naší ještě aspoň trochu krásné přírody. A co si přinesu různých bylinek a planých plodů. Chápu, že to všichni nemusí mít stejně, ale na Seznamce přeci snad nejsou jenom takové ženy, určitě se tam najdou i ty pokojovější typy, nejsme všechny stejné, opravdu ne. Tak jako jsem si jista, že ani muži nejsou všichni stejní. A že jsem intelektuálka? Zajímají mě objevy? Že nemusím telku, ale jsem knihomolka? Já ososbně zase tak až moc nechápu, proč je to pro muže problém. Máte pocit, že by žena měla měla být méně vzdělaná (jsem SŠ)…nevím… nebo že by se měla zajímat o hadry, šminky, boty, nákupy, seriály, sousedy, pomlouvat, závidět a tak? No jo, jsem trochu divná. A je mi to jedno. Držím Vám palce, ať najdete tu svou pravou a prožijete naplněný život podle vašich představ.

 2. já jsem na netu před 15lety našel manželku, máme 3 kluky a táhnem tu káru životem celkem obstojně. Když jsi jako ajťák pořád v práci, znáš jen občas volný víkend, který prospíš, žena byla stále v práci jako zdr.sestra, tak co ti zbývá jiného než web……já jsem spokojený , žena snad taky a díky za seznamky ..)

 3. Vy děláte,jak kdyby byla čtyřicítka nějaký věk!.Taky to tak vnímám,jak tady píše kolega,ženy mají přehnané nároky.Já osobně se řídím srdcem,buď je mi někdo sympatický nebo ne.Nejsem materialista,vyrůstal jsem ve skromných podmínkách,můj táta se chudák celý život dřel,aby jsme mi děti i mamka měli dobře.Já na všechno koukám jinak,vážím si,když někdo něco pro mně udělá nezištně.Bohužel mám stále silnější pocit,že ženy se chtějí seznámit jen z vypočítavosti.Takže když jsem singl,tak to není má volba!Došel jsem k závěru,že bude lepší být sám.Sice je mi někdy smutno,ale asi to tak má být.Já bych si mohl také klást nároky na ženu,že chci jen MISS WORLD,a tučné konto,a FERRARI v garáži.Vnímám to,a je mi to líto,tak že když nejsou peníze,není láska!!!!.

  1. Myslím si, že jsme všichni tak nějak zapoměli žít svůj život takový jaký je, ženský zblbli z mediálního tlaku, že když nemají 90-60-90 a 180cm , tak vlastně nežijí a kompenzují si to s nutnými drahými cetkami a chlapi zase z toho tlaku, když nevezmou rodinu dvakrát k moři, tak nejsou chlapi…apod.
   Chce to humor nadhled, protože tento svět je vymyšlený…chce to žít život , právě ten co máme a chvála za něj!!!Hodně štěstí!

 4. Dobrý den.
  Ano je to po 40 najit partnera.
  Všichni jsme uz na neco zvyklí a malo kdo se chce druhému přizpůsobit.
  Ale když něco chceme ,měli by jsme byt tolerantnější , přizpůsobiví a hlavne upřímní 😊

  1. Dobry den.Opravdu je to tezky,za ty roky si clovek zvykne na neco,ale pak to zalezi na nem co chce od zivota dal.Ale ty tri veci co ste napsala jsou urcite dulezity a hodne lidi kouka sam na sebe.

 5. Je to smutné, žít v tomto umělém světě .Kde se mluví o lásce, ale zatím jsou jen schované prachy, majetek a kdo kam koho vezme na nejdražší dovolenou.Nebo mu koupí značkové oblečení.
  Kde jeden druhého vůbec neposlouchá a raději mají v ruce mobil.
  Občas si připadám jak z jiného světa do kterého vůbec nepatřím.
  A je úplně jedno kolik Vám je let.

  1. naprosto souhlasim taky jsem asi z Marsu, nechapu tenhle svet a už jsem to vzdal a dožívám. je mi 58 a vždy to po par týdnech krachne.

 6. Je to tak jak píší chlapi přede mnou. Ženský maj (a mnoho z nich na to vůbec nemá) děsně přemrštěný nároky. Chtěj chlapa o 10 let mladšího, krásnýho, milionáře, škoda mluvit. Roky sou na seznamce a nic, vidím to, sou to jedny a ty samý. Ať si koupí psa a maj pokoj, fakt nevědí co chtějí. Na jedný straně brečí že sou samy, na druhý se jim dělá husí kůže při myšlence že by měly mít vedle sebe chlapa.

 7. Já mám jen ty nejhorší zkušenosti. Na seznamce jsem nějaký čas a i když napíšete dívce, ženě tak ta KRÁVA není schopná vám napsat zpět a to jsou na seznamce také. Myslím si, že žena by měla odepsat a napsat něco rozumného a normálního i když jí nejste sympatický. A co jim píšu: no zvete jí na kafe, aby jste se poznali, rozumě popovídali a oni si snad myslí, že s nimi chcete hned spát, nebo mít hned děti…….atd. Dnešní ženy jsou namachrované, arogantní a vypočítavé MRCHY na PRACHY . Najít dnes dívku normální, nekuřačku co ráda rozumě cestuje, sportuje a je v pohodě, je SCI-FI !!!!! Jen chtějí prachy a nic jiného. Nechci se vytahovat, ale sobě bych dal tak 75% „krásy“, nekouřím, sportuju, jezdím na kole, plavu mám vlastní byt i auto a u nich najdete jen haldu oblečení a poslední nový telefon!! Jóó, málem bych zapomněl, všechno chtějí platit. Mám jednu zásadu a té se držím a podle té ihned poznám co je to zač – VŠEM DOPORUČUJI !!! Slušná ženská NENECHÁ ZA SEBE PLATIT. A ty které mi tu budou vytýkat a kritizovat mou slušnost, vychování za to, že za ně neplatím, tak to je právě ONA ŘEČ JEJICH CHARAKTERU!!!!!!!!! PS. toto mi potvrdilo spousty dalších chlapů!!!

  1. Hm, když někoho někam pozvu, je zákonité, že pak platím za oba. Urazilo by mě, kdyby ženská chtěla platit sama za sebe jen proto, abych jí to pak nevyčítal…

   1. To s tebou taky souhlasím, ale myslel jsem to: když spolu jdete už po několikáté a ona stále dělá, že nemá peníze a jasně s tím počítá že vše zaplatíš !!!!

  2. Nechci se dohadovat,kdo jaký jsme.V určitém věku se někteří chovají dle svých lepších, horších zkušeností. Myslím si, že jsem obyčejná, fajn ženská, která se ještě stále dívá na svět optimisticky, ikdyž občas… 🙂 no to by bylo na déle. Chci říci,že od kluka, který studuje, chodí po brigádách a pod. by bylo trapné si nechat platit, ale ať mi netvrdí muž po 40 cítce, že nemá na kafe či na něco k zakousnutí v pohodové restauraci či kavárně. Pokud však někdo chodí na taková rande 3 x do týdne,pak chápu,že ho nebaví platit za každou ženu a že se mu to prodraží, ale „to je na každém soudruhovi …“ 🙂 Byla jsem párkrát na kávě, večeři, ale jak píše „Jirka26“ , nejedem muž po mě sekl očima nebo mi řekl ať peněženku ani nevytahuji . S každým jsem jednala na férovku a s některým se občas sejdu na pár slov u kávy, ikdyž to mezi námi nezajiskřilo. A pánové, nejen my ženy, ale i vy si rádi přece k sobě rádi vyberete ženu, vedle které se chcete cítit jako lvi salonu 🙂

 8. Je to tak jak píší chlapi. Každá (málokterá na to má) by chtěla o 10 let mladšího, s platem 100 000, vilou a 3 auta v garáži. O vztahu nic nevědí. Ani ho nechtějí, bojí se toho. Jsou tu roky jedny a ty samý…ještě napíší budu hledat tak dlouho dokud to nenajdu – hledaj prince na bílým koni, to tu budou sedět do smrti.

 9. Mno…popravdě si neumím představit, že bych vyrazila do baru a dala se tam do řeči s každým mužem, který nemá společnost…připadala bych si maximálně trapná…a to i před deseti, dvaceti lety natož ve čtyřiceti…

 10. To je mi líto, že máte tak špatné zkušenosti, ale ono to takto funguje bohužel i na druhou stranu. Mám slušný plat a nepotřebuji, aby za mně platil muž, ale považuji to spíše za slušnost, když na schůzce, kde si spolu sedneme, zaplatí muž, můj táta nás takto vychoval a považoval to za samozřejmost, takže na to může být i jiný názor než ten váš a nemusí se hned jednat o vypočítavou mrchu.

 11. Je to už devět let co jsem se ve svých 45 seznámila na internetu a fungujeme dodnes, před dvěma lety mě požádal o ruku …a určitě se vezmeme, jak se k tomu dostaneme 🙂 . A to nejsem žádná hvězda …sice pěkná ale macatá, do inzerátu jsem dala pravdivé fotky a svou představu o společném životě. Musela jsem to zkusit 3 x …dvakrát to nebylo ono , ale nakonec jsem si někým sedla a jsme spolu šťastní. Základ je vědět co od vztahu chci ….. a přistoupit na spoustu kompromisů … vidět reálně sebe a mít reálné požadavky . Ještě bych varovala dámy, že jim na inzerát odpoví 70% „magorů“ , fotky s přirozením, nabídkama „kvalitního sexu“ , urážkama vaší vizáže ….to chce asertivně mazat, nečíst dál. Z 50 odpovědí co mi přišlo na inzerát 35 vyhodím hned – ani nedočtu, ze zbývajících 15 vyberu 1-3 na které odpovím, po třech dnech konverzace zůstane jeden, dva se kterým si dám hned rande, a buď jiskra přeskočí nebo ne ….držím palce , život ve dvou je hezčí …. hledání mi trvalo 1,5 roku a vyšlo to na třetí inzerát 🙂 , není to lehké, ale je třeba brát i ten proces jako zábavu …..

  1. To je právě kámen úrazu,že ženské si chtějí psát do nekonečna a do realné schůzky nechtějí. Člověk už ani neví, za jak dlouho má to rande nabídnout. Stará pana jde na rande po týdnu. Rozvedená a zklamaná si chce psát do nekonečná. Nešťasně vdanou jsem ještě neměl tu čest pozvat na tande,tak nevím. Také se mi stalo,že jsem čekal před restauraci s kytkou v ruce jak ko***t a ona nepřišla. Z hodně ženskýma jsem se na seznace také pohádal. A jak někdo píše, některé jsou na seznamce o po sedmi letech. Já jsem se za tu dobu už dávno stihl oženit a mám dcerku. Akorát manželka už není na nás tak hodná jako před dvěma lety. A další názor,že na seznamce je hodně „faků“ a vymšlených profilů je také nejspíš pravda.A další věc-já napíšu 8 až 10 vět a holka odepíše jednou dvěma větama.

 12. Mám pocit, že je tady vice zahořklých mužů než žen. Bohužel (vlastně bohudík pro mě) vydělávám vice než většina mužů v této republice a to jednoduše muži nezvládnou a nebo to zvládnou ti, kteří se bez jakéhokoliv ostychu nechají ženou živit (a je jich hodně). Nejsem náročná, ale zároveň nechci sedět doma na zadku jen proto, že přítel nemá na „něco“ peníze. Nepotřebuji jezdit každý rok na drahou dovolenou, ale pokud je pro muže drahý i výlet do Průhonického parku, tak to bohužel fungovat nebude. Pokud není ochoten zaplatit 50 (dobře někde možná 70) kaček navíc za jedno kafe, tak je to smutné, ale není vše jen o penězích. Bohužel mám i zkušenosti, že někteří muži nejsou schopni ani dodržovat pravidelně základní hygienické návyky a někteří dokonce praktikují pivo k snídani a před prací a ještě mají pocit, že tím dělají ten nejlepší dojem.
  Doufám, že to je jen malá část mužské populace na kterou jsem měla zrovna já „štěstí“. Doufám, že každý najde svou spřízněnou duši ať už je to zahořklý, zklamaný, smutný či jakýkoliv člověk. Každý máme něco, nějaké zkušenosti a na každého mají jiný vliv. Berme každého jako jednotlivce a neházejme všechny do jednoho pytle a hlavně nesuďme po 1 hodině trapného rande a dejme šanci ještě alespoň jednou. A muži ode mě malý typ: pokud ženu upřímně umíte rozesmát , umíte říct v pravou chvíli pravou lichotku a podívat se na ní tak, že se jí podlomí kolena (tohle chce trénink, Leonardo DiCaprio toto zvládá na jedničku s hvězdičkou, takže se podívejte na Great Gatsby a učte se 🙂 ), tak věřte že nám přestane být ukradené jestli mate Ferarri či škodovku. Lidi, hlavně se neberte tak vážně a smějte se a radujte se ze života, však je tu krásně a máme tady jen omezený pobyt…

 13. Pro mě vstah není o kráse, ani o super postavě. A, už vůbec ne o penězích, ani sexu.
  Spíš o přátelství a oboustranné komunikaci. Důvěře, upřímnosti a nějaké té úctě k tomu druhému.
  Ale nikde není napsáno co je dobře a co špatně. Protože každému může vyhovovat něco jiného.
  Někde platí jen chlap někdy je to na střídačku.Ale jsou i chlapi co za sebe nechají platit.
  Pro mě nic se nemá přehánět a všeho by mělo být tak akorát.
  Nemám, ani nic proti sexu. Ale je to spíš trešínka na dortu.
  Ani nic proti penězům, když je jich víc určitě dokáží člověku sprijemnit život.
  Ale rozhodně to není vstupenka ke štěstí.

 14. Mnoho lidí nemá karmické právo na to mít partnera. Prostě tuto inkarnaci prožije sám nebo jen v krátkodobých vztazích. Může se stavět na hlavu, číst všechny rady jak se má chovat k protějšku a skutečně to dodržovat a stejně to nepomůže.
  Dále je problém s kompatibilitou, někdy je problém si najít vhodného partnera, protože dostatečně kompatibilní není v dosahu. Jak se říká, dobří chlapi a dobré ženské nejsou k mání – protože jsou ženatí a vdané… 🙂 Svým způsobem je to pravda, myslet si o sobě, že u vás chyba není je to nejhorší, co můžete udělat. A ještě je jeden problém – mnozí si myslí, že ví co si myslí nebo co by chtěl někdo jiný.
  Co jsem vypozoroval, tak problém rozvedených jedinců je ve zklamání, které se jich drží jak lejno košile. Byli přesvědčení, že ten druhý je ten pravý do konce života a najednou zjistí, že si našel jiného partnera a je jedno, jestli jde o chlapa nebo ženskou. Pak tuto frustraci promítne do celého druhého pohlaví a podle toho všechny posuzuje. Tím si zavře všechny možnosti pro další vztah. Začarovaný kruh… Málokdo umí spláchnout, prostě to všechno hodit Džanymu a spláchnout, nejlépe dvakrát místo.
  V Česku je obecný problém s malou schopností správně vyhodnotit budoucího partnera, lidi si neumí správně vybrat. U žen jejich záchranářský komplex, kdy si myslí, že začínajícího alkoholika svou láskou zachrání, vede zákonitě ke kolapsu. Pokud už jako mladý musí sedět večer v hospodě nebo někde pařit za účasti alkoholu, je jasné, že alkohol vždy vyhraje. Falešné chlapáctví ohledně počtu piv za večer je projev totální nezralosti a zamrznutí v dětství, platí to pro každou drogu včetně tabáku. Adrenalinoví sportovci jsou dalším příkladem nedostatku sebevědomí. Tyto aktivity jsou jen obyčejným útěkem před sebou samým. Totéž žárlivost, opět jde o nedostatek sebevědomí a ne o projev lásky. A toulavé boty – na konci života člověk možná pochopí, že celé to hledání štěstí po všech čertech a zemích světa bylo o nalezení sama sebe…

 15. Tak patřím k ženám, kterým manželství nevyšlo, zkoušela jsem hodně seznamek a věřte že jde ve většině případů jen o lži. Každý se prikrasli, ať povahově, nebo vzhledově. Jde spíš o to sejít se. Schůzek, kde muži ani nedorazily, mám za sebou opravdu hodně. Přesto vysvitlo slunce a partnera jsem našla. Vím, že vždy to nevyjde, i po letech zjistíte že ten druhý je jiný, ale důležité je věřit si a vědět co oba chcete.

 16. V 56 jsem se také přihlásil na seznamku a v průběhu 2 let vystřídal několik partnerek.Většinou vztah skončil po týdenní dovolené.Neměl jsem dojem,že bych narazil na zlatokopky,prostě při společně strávených 24 hodinách denně poznáte,kdy to nemá cenu.Rozchod byl iniciován buď z jedné,nebo druhé strany.A nakonec jsem se ještě na starý kolena oženil a už to táhneme v pohodě 3,5 roku.Lidičky,nevěšte hlavu,někde někdo na vás také čeká.

 17. Prosím vás…. proč máte tolik iluzí o lidech. Někdo, kdo je sám může být osobnostně, povahově, daleko lepším partnerem než lidi, co jsou ve vztahu, v manželství. Podívejte se pozorně jaké ženy udržují dlouhodobě manželství. Buď jsou to ženy týrané, nebo týrající. A těch druhých je hodně. Nejsou ani sympatické, ani hezké, ani milé, ani holky do nepohody, ani neoplývají nějakými extra dovednostmi, ale jsou to harpie, které doslova toho chlapa šikanují a on to nevidí! Jsou velmi manipulativní. Když má někdo od malička strach, že mu nebudou naplněny základní potřeby, jak přijetí, láska, tak se naučí manipulovat. Je to tvrdý pravěk, boj o zdroje. Jim nic jiného nezbývá, musí být agresivní. Jinou možnost nemají velmi často…. Takové ženské se rády chlubí svým fungujícím manželstvím. Ty první se tím moc nechlubí. Vždy zpozorněte, když někdo až příliš něco dává na odiv, jestli spíš nemá nějaký problém… Seznamky na internetu – jak pro koho. Muži tam hledají sex zadarmo a bez závazků. Je to velmi riskantní, ty lidi neznáte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button