Spolupráce

Jak vytvořit příjemné posezení na zahradě?

Příjemné posezení v zahradě vám nabídne vhodný přístřešek, jako je pergola nebo zahradní altán. Pokud máte dostatečně velkou zahradu, můžete si tak vytvořit příjemné místo určené k posezení s vaší rodinou i přáteli. Přístřešek vás ochrání před slunečními paprsky i deštěm.

Ideální azyl pro klidné posezení, letní grilování, lenošení u bazénu nebo zahradní party vám poskytne vhodný přístřešek postavený na zahradě. Léto je obdobím venkovního stolování, grilování, večírků a oslav, nebo návštěv s posezením venku. Každý si rád užívá relaxace na čerstvém vzduchu. Přístřešky vás ochrání ve chvíli, když vaše plány překazí špatné počasí. Pergola, domek i altán může celou situaci zachránit. Stanou se vítaným útočištěm před deštěm i palčivými paprsky slunce.

Jakou zvolit stavbu

Můžete si zakoupit předpřipravené stavebnice, nebo si je objednat i s montáží. Pak už je na vás, zda zvolíte pergolu, altán či zahradní domek. Pergolu užijete při grilování, romantický zahradní altán se skvěle hodí k relaxaci na větší pozemky a dřevěný domek můžete využít i jako pracovnu nebo skladovací prostor na zahradní nářadí. Přístřešky vám poskytnou útočiště před letním sluncem a deštěm, současně vám umožní dokonalé soukromí a pohodlí. Poslouží vám i jako příjemné místo k večírkům, rodinným oslavám a posezení s přáteli při nepříznivém počasí. Při výběru zahradní stavby se držte několika jednoduchých kroků a pak nemůžete udělat chybu.

Podle čeho volit parametry

Nejprve si ujasněte, pro kolik lidí by měl dřevěný přístřešek v budoucnu sloužit. Jak velké oslavy a akce budete pořádat, případně jak početné budou vaše návštěvy, které zde pohostíte. Podle toho vybírejte velikost přístřešku. Dalším krokem je výběr vhodného materiálu. Nejčastějším materiálem pro stavbu zahradních domků, altánů a pergol je dřevo, většinou borové nebo smrkové. Můžete zvolit i kamennou nebo zděnou stavbu, případně i ocelovou konstrukci. Tyto varianty jsou ale mnohem nákladnější. Nezapomeňte ani na vhodnou volbu podlahy. Přestože se dřevěné stavby dodávají většinou i s podlahou, kvůli vzlínající vlhkosti je neusazujte přímo na zem, ale na předem zpevněnou plochu, nejlépe v podobě základové betonové desky.

Jak postavit pergolu nebo zahradní domek

Zahradní domky, altány a pergoly jsou nejčastěji nabízené ve formě stavebnice. S těmi si hravě poradí každý domácí kutil. Cena stavebnic je dnes opravdu příznivá a stavba rychlá. Navíc k nim dostanete i velmi podrobný návod s nákresem. Je to jednodušší, než stavět na vlastní pěst. Všechny součásti budou do sebe dobře zapadat. Pak už stačí jen doplnit vhodný zahradní nábytek a můžete v klidu a pohodě relaxovat.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button