Spolupráce

Jak nám Zoom usnadňuje každodenní život

Asi byste museli žít na samotě u lesa bez internetového připojení, aby, aby vám do cesty nepřišla platforma Zoom. Společnost Zoom Video Communications byla sice založená před devíti lety, ale v letošním roce zaznamenala opravdový vzestup a v mnohém si získala i zatvrzelé fanoušky služby Skype.

Zoom slouží organizacím všech možných oborů a velikostí, protože se dokáže pružně přizpůsobit každému počtu uživatelů a rozpočtu. Obzvláště malé podniky mohou ze služby profitovat, jelikož mají malé rozpočty a co si budeme povídat, komunikace ve všech svých formách je prostě základ.

Podívejme se na využití téhle skvělé platformy nejen pro byznys.

Zoom si všechny získá hned svou snadností a každý uživatel, aniž by musel pracovat v IT oboru, si platformu lehce nastaví a spravuje. Stačí opravdu jedno kliknutí a rázem zahájíte nebo se připojíte k jakékoli schůzce, jednání, konferenci. Té se může ve standardní verzi zúčastnit až sto účastníků. Celý tým se může propojit anebo hovořit ve dvojici. Video má vysoké rozlišení a kvalitní zvuk, takže spolu týmu můžou lehce spolupracovat, tvořit a komunikovat s báječnou flexibilitou.

Zoom má tolik příznivců, protože hladce funguje na všech operačních systémech, nezáleží jestli je to PC, Mac, Linux, iOS nebo Android. Každý si tedy může používat svoje oblíbené zařízení a nemusí se přizpůsobovat konkrétním specifikům.

Zoom oceňují všichni, kdo chtějí učit nebo se vzdělávat na dálku. Přednášet na dálku se dá zadarmo, 40 minutové lekce pro tři nebo více zúčastněné, nebo pak za poplatek. Je to ideální způsob na různorodé webináře, přednášky nebo živé konzultace. Přednášející může pouštět ze svého počítače prezentace, nevyžaduje to zvláštní speciální přípravu a záznam lekce potom může snadno přeposlat emailem. 

Další z výhod je, že ze strany diváka není třeba žádného přihlašování nebo zavádění účtu a to na rozdíl od podobných platform jako je Skype, Google Hangout nebo WhatsApp. Vysílat svůj program tak lze buď pro kohokoliv nebo skupinu lidí se zaheslovaným či neveřejným odkazem.

Zoom nám kromě zmíněného učení a pracovních záležitostí umožňuje taky bavit se u společenských her, a to přes počítač nebo mobil. Taky na mobilu funguje aplikace velice spolehlivě a vysílání nepadá, je poměrně rychlé a kvalitní je i audio. 

To se cení nejen při obchodních schůzkách, ale také při výuce tance, jógy nebo dalších druhů tréninků. Ty jsou koncipovány tak, aby se daly pohodlně zvládnout z našich obýváků a pokojů. A nemáme-li čas jet přes celé město, abychom navštívili oblíbenou lekci jógy, stačí se jednoduše přidat na Zoom lekci. Tudíž nemusíme přerušovat naši jógovou praxi nebo jiný druh fyzického režimu. Mnohá studia zařadila tento druh výuky a lidé si je neuvěřitelně rychle oblíbili.

Jaké nástroje pro online setkání máte rádi vy? Které vyhovují vašim požadavkům? 

Skype a Skype for Business? Je sice celosvětově oblíbený a poměrně snadný na užívání, ale musíte se registrovat a mít lidi uložené ve svých kontaktech.

Nebo je to Microsoft teams? Existuje v českém jazyce a už je propojený s ostatními službami Microsoftu a je k dispozici také jako aplikace. Bohužel to není pro video konverzace plně komplexní nástroj, musíte se registrovat a bezplatná verze má omezené funkce.

Anebo dáváte přednost Google Meet a hangouts? Sice nepotřebují instalaci a jsou integrované v balíčku Google, ale lidi musíte mít uložené v kontaktech a fungují pouze v prohlížeči Google.

Pokud sami nepatříte mezi 300 milionů uživatelů, kteří denně Zoom používají, pak věřte, že samotné nastavení je velice snadné a intuitivní. Má i poměrně dobrou nápovědu, ale tak je v současnosti pouze v anglickém jazyce. Tady je stručný návod, jak si vytvořit účet, abyste mohli začít platformu využívat.

  1. Nejdříve si vytvořte vlastní profil na stránce https://zoom.us
  2. Přejděte na záložku Meetings, ve které si  zvolte Schedule a New Meeting.
  3. Po vyplnění základních údajů je důležité nastavit výchozí vypnutí divákovy kamery (Video/Participant/Off) a vypnutí zvuku (Mute participants upon entry) a nezaškrtávat, že pro přístup je nutné mít heslo (Require meeting password).
  4. Poté vám systém vygeneruje unikátní odkaz, který bude vypadat něco jako https://zoom.us/o/1234567. Ten pak stačí zkopírovat a rozeslat účastníkům.

Komunikace online nebyla ještě nikdy snadnější, stačí si vybrat tu svoji.

Zdroj obrázků: Vadym Pastukh, fizkes, insta_photos   / Shutterstock.com

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button