Krása a módaRady a tipy

Dejte sbohem vráskám a kožním problémům

Drtivá většina z nás by se ráda zbavila pupínků, černých teček a jiných kožních problémů a přestože zkoušíme všechno možné, ne vždy se nám povede se nepříjemného problému zbavit. Postupem času se ale ukazuje, že na kožní problémy na dnešním trhu máme jediný naprosto spolehlivý lék – a tím je aspirin! Kromě jiných zdravotních výhod má tento prášek také zázračné účinky na naši pleť. My jsme pro vás proto připravili tři recepty na pleťové masky, kde je zázračný aspirin v hlavní roli! Věříme, že vám tyto tipy pomohou!

Maska z aspirinu a citrónu

Budeme potřebovat:

  • 3 tabletky aspirinu
  • 3 lžíce citrónové šťávy

A jak na to?

Smíchejte rozdrcené tabletky aspirinu a citrónovou šťávou. Míchejte, dokud nedostanete pastózní směs a aplikujte na omytí obličej. Nechte masku působit po dobu deseti minut a nakonec ji odstraňte pomocí vody.

Maska z jogurtu, medu a aspirinu

Budeme potřebovat:

  • 5 tabletek aspirinu
  • 1 lžíci jogurtu
  • 1/2 lžičky medu

A jak na to?

Nejprve smíchejte aspirin s ostatními složkami a pořádně vše promíchejte. Pro účinnou aplikaci omyjte obličej hadříkem namočeným v horké vodě, abyste otevřeli všechny póry, poté můžete nanášet. Nechte působit asi půl hodiny a odstraňujte vlažnou vodou.

Peelingová maska

Budeme potřebovat:

  • 3 tabletky aspirinu
  • 3 lžíce vlažné vody

A jak na to?

Nechte rozpustit aspirin ve vodě a sečkejte, dokud nezíská pastózní vlastnosti. Nanášejte na suchou tvář a nechte působit alespoň po dobu deseti minut. Oplachujte čistou vodou!

 

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button