Rady a tipyZdraví

Bylina, která se nachází ve vaší kuchyni může zázračně zlepšit vaši paměť!

Nejnovější studie potvrdily, že rozmarýnový olej má velmi příznivé účinky pro naši paměť. Proč je rozmarýn tak zázračný? Rozmarýn je jednou z nejsilnějších bylin, a rozmarýnový esenciální olej má významné léčivé účinky. Obsahuje terpeny, které pomáhají naší paměti. To znamená, že když se nadechneme jeho krásné vůně, tyto terpeny vstoupí do krevního řečiště a pak cestují do mozku a působí na paměťové systémy.

Dokázali to i nejnovější studie z University of Northumbria, kde vědci testovali 66 dospělých lidí. První místnost byla bez vůně a druhá s vůní rozmarýnu. Následně byla testována jejich paměť tak, že hledali a předávali skryté objekty pracovníkům.

Výsledky byly velmi překvapivé. Lidé z první místnosti bez vůně měli mnohem horší výsledky, než lidé s místnosti, kde byla vůně rozmarýnu. Rozmarýnová místnost měla až o 60 až 75% lepší výsledky. Také se zjistilo, že druhá místnost měla vyšší úroveň 1,8-cineol v krvi. Tím se prokázalo, že tato sloučenina, která je v rozmarýnu, má vliv na chemické systémy v těle týkající se paměti.

Jak si tedy posílit paměť rozmarýnem i doma? Stačí pár kapek rozmarýnového esenciálního oleje smíchat s vroucí vodou a užívat si jeho vůni, která se bude spolu s vodou odpařovat. Také můžete využít i vonné svíčky.

Další příznivé účinky rozmarýnu:

 1.  Snižuje úzkost, zlepšuje náladu
 2.  Má uklidňující účinky
 3. Poskytuje úlevu od bolesti hlavy
 4.  Pomáhá odstraňovat lupy a omezuje vypadávání vlasů
 5.  Chrání proti poškození DNA
 6. Má protizánětlivý účinek, pomáhá při artritidě
 7.  Zklidňuje křeče v žaludku, menstruační křeče
 8.  Pomáhá při trávení
 9.  Zlepšuje imunitu
 10.  Zlepšuje cirkulaci krve
 11.  Detoxikuje játra
 12.  Působí jako prevence rakoviny
 13.  Dobrý pro těhotné ženy

Vedlejší účinky:

Dávejte si pozor, použití většího množství rozmarýnu může mít za následek podráždění žaludku, střev a poškození ledvin. Někomu může rozmarýn způsobit alergickou kontaktní dermatitidu.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button