Dům a zahrada

5 tipů na netradiční vánoční ubrousky

Vánoce klepou na dveře a vy přemýšlíte, jak se jich tento rok chopit? Vánoční stromeček, dekorace a podobně, to všechno vás letos jistě čeká. Pořádáte vánoční večírek? Popřípadě přemýšlíte, že letošní vánoční tabuli chcete něčím ozvláštnit? Pak vyzkoušejte netradiční skládání ubrousků. Přinášíme moderní a netradiční tipy, kterými oživíte a doladíte svou sváteční tabuli.

Vánočně vyzdobený stůl

Vyzkoušejte v letošním roce originální skládání ubrousků na vánoční stůl. Stačí trocha kreativity, zručnosti a i vy si můžete takto vánočně vyladit stůl. Ubrousky můžete tvořit sami či si udělat s dětmi kreativní odpoledne. Vyzkoušejte těchto pět tipů i vy!

Ubrouskový Santa

Co budete potřebovat:

 • Červené ubrousky
 • Bílé ubrousky
 • Kousek vaty
 • Tavná pistole
 • Oči

Postup:

Začněte s červeným ubrouskem. Složte jeho rohy tak, aby vznikl kornoutek. Pečlivě uhlaďte a otočte.

Bílý ubrousek přeložte napůl a umístěte do středu červeného ubrousku. Tím vám z bílé části vznikne obličej Santy.

S pomocí tavné pistole na bílý ubrousek nalepte Santovi oči a na špičku santovské čepice připevněte kousek vaty a máte hotovo!

Ubrouskový stromeček

Co budete potřebovat:

 • Zelené ubrousky
 • Červená mašlička

Postup:

Zelený ubrousek položte na stůl, otočte dolů volnou stranou a začněte skládat nahoru vrstvu po vrstvě (jako na fotografii).

Jakmile máte hotovo, otočte vzhůru a oba konce složte k sobě. Znovu otočte a překládejte jednotlivé vrstvy pod sebe (podobně jako na fotografii a videu). Následně ozdobte právě vzniklý vánoční stromeček červenou mašlí a máte hotovo!

Vánoční ubrouskový květ

Co budete potřebovat:

 • Zelené ubrousky
 • Vánoční ozdobu

Postup:

Vezměte zelený ubrousek a celý ho rozložte. Každý díl přehněte doprostřed, čímž vytvoříte čtverec.

Otočte a opět začněte překládat jednotlivé kousky. Vytvoří se menší čtverec.

Spodní stranu každého rohu vytáhněte a narovnejte tak, aby svým tvarem připomínal okvětní lístek (pomůže vám video). Doprostřed aplikujte vánoční ozdobu a máte hotovo!

Elfí ubrousky

Co budete potřebovat:

 • Zelené ubrousky

Postup:

Vezměte zelený ubrousek, roztáhněte jej na velký čtverec a oba konce složte napůl, doprostřed a následně ještě napůl. Vznikne vám dlouhý obdélník.

 

Ohněte směrem nahoru jednu i druhou část ubrousku. Postupně překládejte a vznikne vám jakoby vlaštovka. Následně sklopte jeden z vnitřních okrajů směrem do středu a konec vložte do vzniklé „kapsy“. Rozevřete volný konec a vznikne vám elfí bota. Pro lepší instruktáž si prohlédněte video.

Ubrouskové čepice

Co budete potřebovat:

 • Červené ubrousky
 • Kousek vaty
 • Dekorativní sněhovou vločku

Postup:

Vezměte čtvercový ubrousek a jeden jeho konec lehce přehněte. Celý ubrousek otočte a ohněte oba konce, které k sobě spojíte pomocí tavné pistole.

Základ čepice je na světě. Stačí už jen na vrchní díl připevnit vatu a na hlavní část můžete přidat dekorativní sněhovou vločku.

Tyto jednoduché tipy vám nezaberou mnoho času a můžete si s jejich pomocí doladit a ozvláštnit vánoční stůl. Ocení to nejen děti, ale také všichni vaši přátelé!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button