Krása a módaRady a tipyZdraví

Znáte všechny výhody saunování?

Zima a chladné počasí už dorazilo i k nám. Koupaliště jsou již dávno vyprázdněná a lidé utíkají pro teplo do sauny nebo páry, která bývá součástí bazénů a aquaparků. Sauna má mnoho pozitivních účinků také na vaše zdraví, pomáhá při sportu nebo hubnutí.

Nevynechávejte saunu v létě

Zima klepe na dveře a léto je daleko, ale saunu nevynechávejte ani přes léto. V sauně můžete naměřit teplotu až 41 ºC. Pak vám letní třicítky budou připadat příjemné, budete se méně potit a únava ze sluníčka se mnohonásobně sníží. Vaše tělo lépe zvládne termoregulaci a vy nebudete v létě takové vedro cítit. Tím podáte lepší výkony při sportu, tůře nebo jen výletě.

Výhody saunování

Kromě zlepšené termoregulace těla se vám zlepší dýchání a činnost vašeho srdce. Detoxikace celého organismu nebo zotavení svalů po těžké fyzické námaze jsou další výhody.

Chcete si přes Vánoce udržet figuru nebo pár kil shodit? Choďte do sauny. Saunování urychluje spalování tuků a za 30 minut v sauně můžete spálit až 600 kcal.

Trápí vás celulitida nebo akné? Zkuste na postižená místa celulitidou při saunování použít kartáč. Lymfy se lépe prokrví a kůže vyhladí. S potem se z těla odplavují toxické látky a nečistoty. Pokud máte těžké akné, které zanechává jizvy, poraďte se svým lékařem. Mohlo by se zhoršit. Pokud vás trápí černé tečky, určitě saunu vyzkoušejte.

Před saunováním nejezte těžká jídla

Před saunováním vynechte těžká tučná nebo smažená jídla. Kvůli velké změně tlaku by se vám mohlo udělat nevolno. Ovšem ani nalačno do sauny nechoďte.

Po saunování vydržte nejíst minimálně 30 minut. Tělo se musí vyrovnat teplotním skokem a není schopné trávit. V sauně vypotíte hodně soli, proto vás pravděpodobně přepadne chuť na chipsy nebo něco podobného. Odolejte a dejte si něco lehčího. Pokud chcete zhubnout doplňte tělu bílkoviny. Mrkev, banán nebo jablko si můžeme dát i mezi saunováním.

Základem však zůstává že saunování pro vás může být příjemným relaxem po těžkém a namáhavém dni.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button