Rady a tipyZajímavé články

Využijte swap nebo secondhand. Ušetříte spoustu peněz, a ještě pomůžete přírodě

Zdražování se nyní dotýká skoro každého z nás. I to je důvod, proč do secondhandů míří stále více lidí. Navíc si jako další plus můžete přičíst to, že recyklace je také ekologická a hned máte o důvod navíc, dát věcem z druhé ruky šanci. Zkuste tyto snadné tipy, jak si přivydělat aspoň nějakou tu korunku navíc a dát věcem nový život.

Výhody secondhandu jsou poměrně zjevné snad každému. Jasnou motivací jsou pro mnoho lidí peníze. Nákup zboží z druhé ruky je prostě způsob, jak ušetřít desítky procent z původní ceny a často získat velmi kvalitní věci, které byste si jinak nemohli pořídit. Důležitá je ale také jednoduchost takového nákupu, protože málokomu se chce prodírat horami oblečení, knih nebo jiných věcí v antikvariátu. Daleko spíše dají přednost online platformám, kde za ně komunikaci se zájemcem vyřeší třetí strana.

Myslet se vyplatí také na udržitelnost. Skvělé je, pokud použití věc může udělat radost někomu dalšímu a místo, aby skončila v koši, ještě dál slouží. Prodat se dá skutečně téměř cokoliv – uvidíte, že to půjde snadněji, než si myslíte.

Vytříděný šatník vám může přinést pěkný zisk

Oblečení se ve světě secondhandu obchoduje asi nejčastěji.  Aby se vám nákup vyplatil, je dobré nakupovat kousky z kvalitních materiálů – bavlny, vlny, kašmíru. Tak vám takové oblečení vydrží dlouho a až jej vynosíte, můžete jej snadno poslat dál, a ještě za něj dostat nějaké peníze zpět. Chcete-li některé kousky prodat, nejvíce vyděláte na těch, které jsou nepoškozené a z kvalitních materiálů. Samozřejmě by také měly být vyprané a čisté. Nebojte se ale vytáhnout ani starší retro kousky. Oblíbené jsou platformy Vinted, Remix, nebo Footshop.

Knihy se mohou točit skoro donekonečna

Také máte plnou knihovnu a nevíte, co s tím? Znovu asi většinu titulů číst nebudete, tak proč je neposlat dál a neudělat někomu radost? Klíčové je, aby knihy byly v dobrém stavu a nesmí mít na sobě plíseň. Takové knihy vám nevezmou ani v antikvariátu. Zkuste využít online platformy, například Knihobot, který si pro knihy přijede kdekoliv po republice a vy máte minimum starostí.

Ani elektronika nepřijde zkrátka

Máte doma starší telefon, kabel nebo sluchátka. Možná vám doteď ležely zcela nevyužité ve skříni, ale tomu je konec – zkuste je nabídnout někomu dalšímu. Elektronika je zboží, po kterém je poptávka pořád. S tlačítkovým telefonem nečekejte zázraky, ale třeba starší model iPhonu prodáte pořád velmi snadno.

Zkuste se stát množitelem květin

Roku máte přebytek květin, pak je rozhodně není třeba vyhazovat, ani nosit k babičce, ale můžete je zpeněžit. Vyzkoušejte swapovací skupiny na Facebooku. Snadno tam vyměníte květiny za jiné věci, které potřebujete, ale i za peníze. Za vzrostlý fíkovník je možné dostat klidně 1 000 Kč, za řízek dnes velmi poptávané monstery to pak bude až 300 Kč.

Projděte si věci po babičce

Retro se vrací do módy a všechno starodávné a tzv. oldschool si najde své sběratele. Zkuste si proto projít to, co vám zbylo po babičce nebo se jí přímo zeptejte, zda by se něčeho nechtěla zbavit. Výdělek si pak můžete rozdělit a babičce to udělá radost určitě také. Projděte i půdu nebo chalupu a zkuste zapátrat.

Na co myslet?

Oblečení třiďte pravidelně a prodávejte podle toho, jaká je zrovna sezóna. Při nákupu věcí z druhé ruky kupujte u ověřených prodejců a pečlivě si prostudujte také recenze jednotlivých uživatelů. Pamatujte také na to, že i secondhandové věci můžete vrátit. Pokud nakupujete na e-shopech, které prodávají věci z druhé ruky, máte ze zákona právo do 14 dnů odstoupit od kupní smlouvy.

ZDROJ: https://www.housebeautiful.com/uk/renovate/upcycle/a1911/upcycling-beginners/

ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Ron Lach : https://www.pexels.com/cs-cz/foto/pratele-zeny-obleceni-veci-8275685/

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button