Dům a zahradaRady a tipy

Vyrobte si vlastní tablety do myčky. Jsou účinné a stojí zlomek ceny

Pořídit si myčku je určitě dobrá volba. Snad všichni už se shodnout na tom, že ušetříte nejen za vodu a energie, ale především můžete svůj drahocenný čas věnovat užitečnějším věcem. Nemusíte trávit hodiny a hodiny mytím zaschlých hrnců a zašlých sklenic. Myčka to udělá za vás!

Není pochyb, že pokud ještě myčku nemáte, měli byste zvážit její koupi. To, co většinu lidí stále odrazuje je možná i to, že nákup tablet do myčky může přijít velmi draho. Výrobci myček ceny značně nadsazují, a tak i když s myčkou stále ušetříte, není to ani zdaleka tolik, kolik by to mohlo být.

My vám dnes poradíme skvělý způsob jak si vyrobit vlastní tablety do myčky. Díky tomu ušetříte spoustu peněz. Postup je jednoduchý a zvládne ho doslova každý. Vyplatí se investovat do výroby trochu svého času, protože výsledky vás určitě mile překvapí. Domácí tablety do myčky jsou stejně účinné jako kterékoliv kupované, stojí zlomek ceny a navíc jsou i o mnoho šetrnější k životnímu prostředí? Potřebujete ještě další důvody, proč do toho jít?

Co budete potřebovat

 • silikonové tvořítko na kostky ledu
 • 2 hrnky sody na praní
 • 3 hrnky boraxu
 • 1/2 hrnku hrubozrnné soli
 • 1/2 hrnku octa
 • 20 kapek esenciálního olejíčku dle vaší volby (citrón, levandule, máta, růže, pomeranč, vanilka atd.)

Jak postupovat

 1. V misce smíchejte sodu, borax a sůl. Promíchejte směs opravdu dobře tak, aby nevznikly žádné hrudky.
 2. Přidejte ocet a esenciální olej a utvořte tuhou směs.
 3. Pomocí lžičky naplňte tvořítka na led a na povrchu uhlaďte.
 4. Odložte na teplé místo, kde nechte tablety vyschnout.
 5. Poté všechny tablety vyndejte z tvořítka a uložte ve vzduchotěsné krabičce.
 6. Skladujte v suchu a temnu. Je to mimořádně důležité proto, aby se tablety nezačaly rozpadat nebo hnít.

Jak používat

Vidíte? Vyrobit si vlastní tablety do myčky je opravdu snadné. Zabere vám to možná 10 minut a většinu potřebných surovin budete mít doma ve spíži. Navíc jsou to všechno přírodní suroviny, které stojí pár korun a jsou mimořádně šetrné k přírodě. Zapomeňte na chemikálie ve standardních tabletách. Znečišťují vodu, otravují květiny i zvířata a nefungují o nic lépe. Vsaďte na produkty, které jsou šetrné a fungují stejně dobře, možná i líp.

Tablety používejte jako jiné běžné tablety z obchodu. Jednoduše je před mytím vložte do zásobníku a pusťte myčku na zvolený program. Tablety se ve vodě skvěle rozpouští, nezůstávají v zásobníku jako řada jiných produktů.

Ingredience, které jsou k výrobě použity, mají všechny velkou čisticí sílu. Vaše nádobí tedy bude zářivě čisté a lesklé. Esenciální olej má za cíl neutralizovat pach octa, který by jinak mohl být patrný. Domácí mycí tablety také nepoškozují myčku. Nikde se neusazují a zejména ocet působí dezinfekčně i uvnitř myčky. Nebude tedy zapáchat a bude vám sloužit dlouho a dobře.

Další tipy pro čisté nádobí

Kromě výše zmíněných rad, existuje i spousta dalších, které se vyplatí dodržovat, usilujete-li o nádherně čisté nádobí. První radou je – nikdy nepředmývejte nádobí. Můžete jej nechat odmočit, ale drhnout hrnce předtím, než je dáte do myčky, je nesmysl. Poté neušetříte ani čas, ani peníze. Moderní myčky jsou dnes již konstruovány tak, aby si zvládly poradit i s usazenou špínou a mastnotou. Pomoc vašich rukou opravdu nepotřebují.

Druhou radou je, abyste nádobí nechali volně uschnout a nepoužívali utěrky. Ty jsou totiž zdrojem bakterií, které se tak dostávají přímo na nádobí, jež je ve styku s vaším jídlem. Utěrky nepoužívejte anebo jen na sucho k vyleštění příborů či sklenic. Jde přeci hlavně o vaše zdraví a o zdraví vašich blízkých.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Jeden komentář

 1. Borax se nedá běžně koupit, pokud tedy nejste podnikatel, takže recept nelze vyzkoušet, nebo poraďte, kde ho koupit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button