DárkyNezařazenéRady a tipy

Vyrobte si lávovou lampu

Lávové lampy umí krásně doplnit interiér každé domácnosti. Nemusíte kupovat drahé kousky, které nejsou asi úplně podle vašich představ. Chtělo by to jinou barvu? Nebo jiný tvar? Ale vaše představa se zatím neshoduje s tím, co je na trhu? Vůbec to nevadí, vezměte láhev, barvu a dalších pár ingrediencí a vyrobte si lávovou lampu sami!

Hra pro děti i dospělé

Lávové lampy jsou fascinující, mohou upoutat vaší pozornost, děti se na ni rády dívají a fascinovaně sledují, jak se bublinky přesouvají z dolní části směrem nahoru a zase naopak. Klasické lávové lampy se ovládají pomocí elektřiny a navíc jsou často velmi drahé. Nemusíte kupovat drahé kousky, vyzkoušejte si výrobu lávové lampy sami.

Je to jednoduché a to dokonce tak, že to mohou tvořit samy děti, vy můžete jen dohlížet a případně jim pomoci. Takový dětský výrobek zaujme ještě víc a děti budou nadšené, že něco samy, vlastní pílí a úsilím vyrobily. Jak tuto lávovou lampu vytvořit?

Co budete potřebovat:

  • Vysoké skleněné lahve na uzavření
  • Potravinářské barvivo
  • Dětský olej
  • Voda
  • Šumivé tablety
  • Trychtýř (volitelná)

Jak postupovat:

Skleněnou láhev naplňte do ¼ nebo 1/3 vodou.

Do vody přidejte několik kapek potravinářského barviva, podle vaší vlastní fantazie.

Zbytek skleněné lahve naplňte dětským olejem, nechejte však mezeru centimetr až dva, aby bublinky krásně plavaly. Použít můžete také rostlinný olej, ale celková barva lahve bude mít žlutý opar. Olej a voda se krátce promíchají, ale nakonec se oddělí.

Rozlomte jednu šumivou tabletu na čtyři dílky a postupně vkládejte kousek po kousku. Když jich tam dáte víc, směs může vyšumět a vylít se z lahve. Proto postupujte opatrně, nechejte jeden kousek vyšumět a následně dejte další.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button