DárkyKrása a móda

Vyrobte si krásný šperk

Ženy mají rády šperky, náušnice, náramky, řetízky a vše podobné. Máte to také tak? Když vidíte nějaký ten šperk, ihned si představujete k jakému outfitu, by se vám tak hodil. Do práce, do kina, divadla nebo jen tak, pro volný čas. Šperky jsou dnes k dispozici k opravdu každému outfitu. Stačí si jen vybrat, které se vám budou líbit a hodit.

Vyrob si sám

Hledáte ten správný šperk, máte určitou představu o náhrdelníku, ale pořád ne a ne najít v obchodech ten správný? Co v takovém případě dělat? Vyrobit si jej! Je to jednoduché a přitom velmi zábavné. Udělejte si kreativní odpoledne nejen vy, ale vyrábět šperky můžete také se svými kamarádkami.

Vytvořit si jej můžete v několika barevných provedeních, se třpytkami, bez nich, v různé délce nebo velikosti. Je to jednoduché, rychlé a tak skvělé. Připravte si všechny věci, které budete potřebovat a pak už jen směle do toho. Můžete je vyrobit nejen pro sebe, ale pro své přátelé, maminky a podobně.

Co budete potřebovat:

  • 1/3 šálku boraxu
  • Plyšový drát
  • Kovový kroužek (uchycení přívěšku)
  • Voskovaný motouz
  • Nůžky
  • Koženka, kůže nebo cokoliv na co zavěsíte přívěsek
  • Tužka
  • Sklenice
  • Horká voda
  • Potravinové barvivo

Jak postupovat:

Dříve, než se pustíte do výroby, si řekneme, co je to borax. Jde o přírodní čisticí prostředek, který je vyroben z tetraboritu sodného nebo boritanu sodného. Jde o sůl kyseliny borité. Při jeho používání nehrozí žádné velké nebezpečí, pokud jej nebudete jakkoliv konzumovat. Přívěsek z něj v pohodě můžete vyrobit. Preventivně se doporučuje nedávat přívěšek dětem.

Připravte si plyšový drát, je možno jej jakkoliv zkroutit, podle vašeho vlastního nápadu. Ohnout jej můžete do pravidelných tvarů, do různých velikostí a podobně. Jakmile máte hotovo, odstraňte přebytečný plyšový drát, vezměte jednu z kovových kroužků a dejte jej na konec plyšového drátu a připevněte.

Vytvořte si tolik přívěsků, kolik budete potřebovat, je to zcela na vás a vaší představivosti. Jakmile máte hotovo, odložte bokem a přejděte k dalšímu kroku.

Do hrnce vlijte šálek vody a přiveďte k varu. Vařící vodu přelijte do skleněné nádoby a přidejte potravinové barvivo, velmi dobře promíchejte.

Dále přidejte 1/3 šálku boraxu a míchejte do té doby, dokud nebude borax úplně rozpuštěn.

Tělo přívěsku zavěste na vlákno, připevněte na tužku a ponořte do roztoku boraxu. Dejte také pozor na to, aby se přívěšek nedotýkal dna nebo stran nádob. Jakmile máte přívěsek takto zavěšený, nechejte jej v roztoku působit 6 až 8 hodin, popřípadě celou noc.

Druhý den vytáhněte z roztoku a máte krásné krystalky! Nechejte na vzduchu důkladně vyschnout, než s přívěskem budete dále pracovat.

Jakmile je přívěsek řádně vysušený, odstraňte krystalky z kovového kroužku a pokud máte pocit, že je krystalků moc, pak opatrně některé odstraňte do požadovaného tvaru a vzhledu. Provlékněte voskovou nití nebo koženkou, u přívěsku udělejte uzel a spojte oba konce k sobě.

Nezapomeňte, že krystal je tvořen na bázi vody, takže mu neprospěje, když zmokne nebo když se namočí. Můžete jej postříkat polyuretanem. Držte mimo dosah dětí, protože ty často něco vkládají do pusy a borax by to být neměl.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button