Vybělte svoje zuby v pohodlí domova
Kdo z nás by nechtěl mít zářivý úsměv, kterému budou kralovat bílé zuby. Ne vždy však máme čas či možnost využívat profesionálního bělení zubů v zubní ordinaci. Pro tento případ se nabízí použití bělících zubních pásků.
Výhody bělících pásků
Kvalitní bělící pásky obsahují stejné látky, které používají zubaři při bělení zubů a proto se staly velice oblíbeným způsobem domácího bělení zubů.
Poskytují celou řadu výhod:
- Bílé zuby již po několika dnech.
- Dlouhodobý efekt, který podpoří i správná péče o chrup.
- Jsou navrženy tak, aby se přizpůsobily vašemu chrupu a udržely bělící gel v kontaktu s vašimi zuby po dostatečně dlouhou dobu. Může tak proniknout i k mikroskopickým skvrnám, které se nacházejí pod sklovinou.
- Pásky lze používat i v období těhotenství.
- Pásky jsou vhodné pro věkovou skupinu od 12. let.
- Lze je používat i při zvýšené citlivosti zubů. Je – li citlivost velká, přerušte kúru na 2 – 3 dny a použijte zubní pastu na citlivé zuby.
Při používání bělících pásků mějte na paměti
Aby pásky správně plnily svůj úkol, je potřeba dodržovat některá pravidla:
-
Zuby si nečistěte těsně před aplikací pásků.
-
Čištění zubů provádějte minimálně 15 minut po sejmutí pásků.
-
Ideální aplikace pásků je večerní období.
-
Během bělící kúry dodržujte bílou dietu. Zvýší se tak bělící účinek.
Bílá dieta podpoří bělící efekt a ideální je ji dodržovat několik dní před bělením, během bělení a alespoň 3 – 5 dní po bělení. A co znamená bílá dieta? Vyhýbejte se kontaktu s barvícími potravinami jako jsou coca cola, červené víno, černý a zelený čaj, káva, mrkvová a řepná šťáva, špenát, mrkev, borůvky či kečup. Vhodné je také, v tomto období, omezit kouření.
-
Během kúry se vyhýbejte konzumaci citrusových plodů.
-
Ideální je během aplikace pásků nejíst a nepít.
-
Vyhýbejte se kontaktu s očima.
-
Pásky uchovávejte při pokojové teplotě, nevystavujte je slunečnímu světlu ani žádnému zdroji tepla. Ideální pro ně není ani teplý a vlhký vzduch (koupelna).