Krása a módaRady a tipy

Vaše vrásky vypovídají i o vaší povaze. Zjistěte, co prozradí o vás

Žádná žena nepovažuje vrásky za něco pozitivního. A to i přesto, že občas jsou následkem smíchu, nikoliv smutku. Je to ale přirozené – vrásky nás prostě nekrášlí, ale naopak přidávají věk. Kupujeme krémy, séra a dáváme si na obličej masky, abychom udrželi tvorbu vrásek na uzdě. Pointou ale je, že tento proces můžeme maximálně o nějaký čas oddálit, ovšem vzniku vrásek nikdy nezabráníme.

Ale tušili jste, že i vrásky mohou být něco jako mapa o nás a našem životě? Co jednotlivé vrásky říkají a jak jim rozumět?

Jak vrásky vlastně vznikají

Když se řekne vrásky, nejčastěji si představíme ty, které se tvoří na čele nebo kolem úst či očí v závislosti na tom, jak se cítíme. Tyto vrásky se nazývají dynamické a jsou tvořeny mimikou. Oproti tomu vrásky statické vznikají pouhým stárnutím a poklesem kůže. Ty nutně přichází s věkem. No a samozřejmě velkou roli ve vzniku vrásek hraje i genetika – množství a kvalita vláknitých struktur i mezibuněčné hmoty jsou dány geneticky, stejně tak charakter povrchové ochranné vrstvy, která vás chrání před zevními vlivy. Jisté prostě je, že zcela se vráskám nedá vyhnout.

Co vrásky prozradí

Vrásky nutní hovoří o nás samotných i o našich pocitech. I když se nutně nějak netváříte, přesto váš obličej něco prozrazuje. I když odpočíváte nebo se snažíte tvářit neutrálně, vaše vnitřní emoce se vám zrcadlí v obličeji. Pokud se často smějete, vytváří se vám na obličej díky vráskám mapy, které lidé podvědomě vnímají pozitivně. Prostě je to něco zakořeněné v našich genech. Takže i když se zrovna neusmíváte, lidé na vás prostě poznají, že jste pozitivní a optimistický člověk.

Stejně jako neutrální tváře některých lidí mohou prozrazovat optimistu, uvolněné rysy jiných lidí mohou vyjadřovat nelibost a pohrdání, aniž si to jejich majitelé uvědomují. Dokonce i vědci potvrdili, že tento fenomén má hlavní roli v rámci tzv. prvního dojmu. Je bohužel pravda, že někteří lidé mají tento problém i když vůbec nejsou špatní lidé – někdy je top prostě jen o genech. Někdy ale stačí jen mírně zdvihnout koutky úst nahoru a vypadáte hned jinak.

Vějířky kolem očí

Tyto vrásky na lidi většinou působí pozitivně. Prozrazují totiž upřímného a otevřeného člověka. Oční vrásky, které se nám vytvoří dynamicky v okamžiku, kdy vyjadřujeme pozitivní i negativní emoce, se nazývají Duchennův syndrom a souvisí s tím, jak ostatní vnímají intenzitu našich emocí. Tyhle vrásky mohou odhalit, v jaké náladě obvykle býváte či jak moc jste autentičtí a upřímní.

Vrásky na čele

Zatímco vrásky okolo očí většinou vznikají velmi rychle a snadno a mají je i mladí lidé, ty na čele se tvoří postupněji a pomaleji. Musíte používat svaly, aby se mohly vytvořit, každý člověk zapojuje odlišně svaly podle druhu své osobnosti. Někteří lidé mají výraznější mimiku, takže se jim tyto silnější vrásky mohou tvořit snadněji, naopak jiní lidé je nemají ani v pozdějším středním věku.

Svislá vráska mezi očima

Možná jste sami u sebe nebo u jiných lidí zaznamenali jednu svislou vráskou u kořene nosu mezi očima. Tato vráska se často objevuje, když hodně přemýšlíte a svrašťujete čelo. Lidé, kteří ji mají, jsou myslitelé, kteří přemýšlejí o tajemstvích života, ale taky o tom, co bude dnes k večeři. Ve vaší hlavě se toho hodně děje, ale ne všechno je tak vážné, aby vás to muselo znepokojovat. Takoví lidé ale zároveň bývají i empatičtí a dobří posluchači.

Jak na vrásky?

Zbavit se vrásek a najít nějaké rychlé a účinné řešení by chtěl asi každý. Ale bohužel, ani my neporadíme, nic takového neexistuje. Vrásky jednoduše patří k naší pleti a zcela se jim vyhnout jde snad jen velmi nepřirozeným zásahem. Raději se naučte své vrásky vnímat pozitivně a pečovat o svou pleť tak, aby i ve vyšším věku byla hezká.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button