ReceptyZdraví

Smoothie posilní vaši imunitu a pomůže ke štíhlosti

V těchto podzimních měsících, stejně jako každý rok, postihuje většinu obyvatelstva chřipka a nachlazení. Než sáhnete po lécích zakoupených v lékárně, vyzkoušejte, stále oblíbenější, smoothie. Smoothie je rozmixovaný nápoj ze syrového ovoce nebo zeleniny či kombinace obojího. K rozmixovaným plodům se někdy přidává mléko, med, jogurt nebo sladidla. Smoothie znali už naši předci, ale až s příchodem vynálezu mrazáku a mixéru získal tento zdravý nápoj na oblibě. S rozmáhajícím zdravým životním stylem se konzumace smoothie mnohonásobně zvýšila.

Prevence proti chřipce a nachlazení

Smoothie se připravuje výhradně ze syrového ovoce a zeleniny. Tepelnou úpravou ztrácí tyto potraviny mnoho ze svých zdravých složek. Smoothie se tak stává doslova vitamínovou bombou. Nejvhodnější je použití čerstvých plodů, ale v zimních měsících můžeme některé nahradit mraženými. Mezi ně patří zejména oblíbené lesní ovoce. Oslaďte smoothie medem, přidejte lžičku skořice a máte chutnou svačinu nebo snídani pro své děti.

Smoothie pro podporu imunity:

2 zralé kiwi

1 banán

1 zakysaný jogurt

2 lžičky medu

Nejprve rozmixujte nakrájené ovoce, pak přidejte jogurt nebo jiný zakysaný nápoj a med a zdravé smothie máte hotové.

Pomocník s nadváhou

Smoothie se rychle stalo součástí jídelníčků většiny sportovců. Rozmixovaná zelenina je plná vlákniny, která zažene pocit hladu a je zdraví prospěšná. Kombinace zeleniny s banánem, který dodává energii před fyzickým výkonem nebo náročným dnem, je ideální snídaní nebo svačinou, když jste v redukci. Pro dodání potřebných bílkovin, které jsou v hubnutí velice důležité, použijte do smoothie odtučněné zakysané nápoje. Takové smoothie vás zasytí a nebudete pociťovat únavu z nedostatku živin.

Smoothie při hubnutí:

1 zralé avokádo

1 banán

1 hrnek čerstvého špenátu

1 lžíce arašídového másla

1 nízkotučný zakysaný tvaroh bez příchuti

1 lžička chia semínek

Rozmíchejte avokádo s banánem a špenátem. Poté postupně přidejte zbytek surovin. Nízkokalorické smoothie máte na světě.

Smoothie můžete konzumovat každý den, ale snažte se suroviny obměňovat. Sice zasytí, ale hlavní jídlo vám nenahradí.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button