ReceptyZdraví

Smoothie posilní vaši imunitu a pomůže ke štíhlosti

V těchto podzimních měsících, stejně jako každý rok, postihuje většinu obyvatelstva chřipka a nachlazení. Než sáhnete po lécích zakoupených v lékárně, vyzkoušejte, stále oblíbenější, smoothie. Smoothie je rozmixovaný nápoj ze syrového ovoce nebo zeleniny či kombinace obojího. K rozmixovaným plodům se někdy přidává mléko, med, jogurt nebo sladidla. Smoothie znali už naši předci, ale až s příchodem vynálezu mrazáku a mixéru získal tento zdravý nápoj na oblibě. S rozmáhajícím zdravým životním stylem se konzumace smoothie mnohonásobně zvýšila.

Prevence proti chřipce a nachlazení

Smoothie se připravuje výhradně ze syrového ovoce a zeleniny. Tepelnou úpravou ztrácí tyto potraviny mnoho ze svých zdravých složek. Smoothie se tak stává doslova vitamínovou bombou. Nejvhodnější je použití čerstvých plodů, ale v zimních měsících můžeme některé nahradit mraženými. Mezi ně patří zejména oblíbené lesní ovoce. Oslaďte smoothie medem, přidejte lžičku skořice a máte chutnou svačinu nebo snídani pro své děti.

Smoothie pro podporu imunity:

2 zralé kiwi

1 banán

1 zakysaný jogurt

2 lžičky medu

Nejprve rozmixujte nakrájené ovoce, pak přidejte jogurt nebo jiný zakysaný nápoj a med a zdravé smothie máte hotové.

Pomocník s nadváhou

Smoothie se rychle stalo součástí jídelníčků většiny sportovců. Rozmixovaná zelenina je plná vlákniny, která zažene pocit hladu a je zdraví prospěšná. Kombinace zeleniny s banánem, který dodává energii před fyzickým výkonem nebo náročným dnem, je ideální snídaní nebo svačinou, když jste v redukci. Pro dodání potřebných bílkovin, které jsou v hubnutí velice důležité, použijte do smoothie odtučněné zakysané nápoje. Takové smoothie vás zasytí a nebudete pociťovat únavu z nedostatku živin.

Smoothie při hubnutí:

1 zralé avokádo

1 banán

1 hrnek čerstvého špenátu

1 lžíce arašídového másla

1 nízkotučný zakysaný tvaroh bez příchuti

1 lžička chia semínek

Rozmíchejte avokádo s banánem a špenátem. Poté postupně přidejte zbytek surovin. Nízkokalorické smoothie máte na světě.

Smoothie můžete konzumovat každý den, ale snažte se suroviny obměňovat. Sice zasytí, ale hlavní jídlo vám nenahradí.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button