CestováníDům a zahrada

Slyšeli jste o balancingu kamenů?

V překladu by toto slovo mohlo znamenat například „vyvažování“ či „tančící kameny“. Balancing je umění, které popírá gravitaci. V podstatě se jedná o „balancování“ s kameny či dalšími předměty do seskupení, která popírají některé přírodní zákony. Všichni jste si tuto aktivitu vyzkoušeli jako malé děti. Vždyť kdo z nás nesoutěžil v činnosti „postav nejvyšší komín“? Děti tuto činnost zkoušejí, neboť chtějí soupeřit, dospělý při ní odpočívá, relaxuje a vlastně se snaží překonávat sám sebe i přírodu, takže také vlastně tak trochu soutěží.

Většinou jde o stavbu kamenů do neuvěřitelných pozic, bez pomůcek a triků. Žádný kámen není dokonale hladký, stačí najít to, třeba i mikroskopické místečko s nějakou skulinkou, a už můžeš stavět kámen další. Dokonale si potrénujete trpělivost a zároveň si odpočinete. Tato zábava či možná i umění nabízí uplatnění estetického cítění, vnímání i smyslu pro rovnováhu. A nepotřebujete nic, jen hromádku kamenů, která se pomalu pod vašima rukama začíná měnit v něco nevídaného.

Pokud chcete tuto činnost vyzkoušet, můžete si svými výtvory například vkusně vyzdobit zahradní kout.

Inspirací nám může být i Matka příroda, která vytváří neuvěřitelné „stavby“ v balancing stylu. Nalezli bychom je například v USA – Balnce Rock Park, Mushroom Rock State Park, Vyvážená skála, Zahrada bohů, v Mexiku – Ah – Shi – Pah, v Norsku – Skála Kannesteinen či v Africe – Pouštní skála Téneré.

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button