Rady a tipyZdraví

Ranní návyky, díky kterým nehubnete

Vyhýbáte se rychlému občerstvení, večer si nepřejídáte, pravidelně cvičíte a přesto se vám nedaří zhubnout? Možná se vám zdá, že svůj boj s kilogramy jste již prohráli… ale nic není tak, jak se zdá! Lidé si ve většině případů jenom nepřipouští, že jejich váha má také co dělat s jejich ranními návyky, které jsou základem našeho dne. Někdy jsou ale tyto základy špatné, pak je na čase zapátrat po jejich příčině a řešení. My jsme pro vás připravili pět nejčastějších návyků, které způsobují to, že nehubnete a na které byste si měli dávat pozor.

Mnoho anebo málo spánku

Se spánkem je to složité – příliš mnoho spánku anebo jeho nedostatek způsobí stresové reakce hormonu kortizolu, který zvyšuje chuť k jídlu. Lékaři nám tedy doporučují minimálně osm a maximálně deset hodin spánku.

Vstáváte ve tmě

Odborníci radí, abychom roztáhly závěsy a otevřely rolety bezprostředně po probuzení. Světelné vlny rozproudí náš organismus a my jsme během dne aktivnější – tím pádem se nám lépe hubne.

Nestelete si postel

Možná se vám to může zdát podivné, ale lidé s ustlanou postelí mají prokazatelně kvalitnější spánek a probouzí se plní energie. Ta je nezbytné jak pro správné fungování během dne, tak také pro hubnutí.

Nevážíte se

Denní vážení je úspěšná technika hubnutí, které vám dává opravdu nezkreslený přehled o vaší váze. Dejte ale pozor, vážit byste se měli pouze ráno a to nalačno!

Málo snídáte

Snídaně je základ – dopřejte si k ní zdravý poměr bílkovin a sacharidů a nastartujte svůj metabolismus! Ne nadarmo se říká, že ten, kdo nesnídá, nehubne.

 

 

 

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button